Domů / Plzeňský rozhled / Už zítra dojde k omezení dopravy na Rokycanské ulici v Plzni, začnou totiž opravy

Už zítra dojde k omezení dopravy na Rokycanské ulici v Plzni, začnou totiž opravy

Oprava levého jízdního pruhu Rokycanské ulice v úseku od Divadla ALFA až po křižovatku u napojení pivovaru Gambrinus a parkoviště centra Hornbach ovlivní od soboty 1. dubna provoz v Plzni. Levý jízdní pruh zůstane uzavřen do 11. dubna, řidiči tak budou moci využívat při jízdě do centra pouze pravý jízdní pruh. Práce se nedotknou křižovatky s Jateční ulicí. Oprava pravého jízdního pruhu bude ve stejném úseku jako v případě levého následně probíhat od 17. do 25. dubna.

Plzeň z výšky, Foto Libor Sváček

Od 8. do 10. dubna je také v plánu oprava křižovatky Rokycanské a Masarykovy ulice, kdy nebude po tyto dny možné projíždět mezi Masarykovou a Dlouhou ulicí. Objízdná trasa tak v tomto případě povede Těšínskou ulicí, dále po Jateční, Rokycanské a do Revoluční.

O víkendu 15. a 16. dubna pak bude provedena oprava křižovatky Rokycanské a Jateční. Křižovatka zůstane uzavřena a objízdná trasa povede od Jateční do Těšínské ulice, na Masarykovu, kdy u Pietasu mohou následně řidiči odbočit doprava.

Investorem oprav silnice I/26 je Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), dodavatelem firma STRABAG a.s. Jedná se o opravu asfaltových vrstev, vylomených obrub a provedení vodorovného značení. Jde o pokračování opravy silnice, která již probíhala v minulém roce, tentokrát je však vše ve směru do centra města.

Opravy na Rokycanské jsou vzhledem k jejímu dopravnímu významu velmi komplikované. Proto se snažíme s ŘSD jednotlivé etapy koordinovat a zkracovat. Například oprava křižovatky Rokycanské s Masarykovou ulicí tak bude prováděna v době nižší dopravní zátěže o Velikonocích a křižovatka Rokycanské s Jatečním o víkendu o týden později,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …