Domů / Plzeňský rozhled / V centru Plzně probíhal boj s ledovkou

V centru Plzně probíhal boj s ledovkou

Náledí zasáhlo od pátečního poledne Plzeňský kraj a samozřejmě i město Plzeň. Nejinak tomu bylo i v plzeňském centrálním obvodu. Výstraha ČHMÚ před náledím platí pro Plzeňský kraj od páteční 20. hodiny do sobotního poledne.

„Hned, jak se začalo náledí tvořit, vydali jsme pokyn jak úklidovým firmám, tak pracovníkům odpovědným za vydávání posypového materiálu, aby neprodleně zahájili činnost. Vydávání posypu i vlastní zásah firem jsem odpoledne kontroloval,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Krátce po poledni byl ze skladů vydáván posypový materiál a vozidla úklidových firem jezdila po obvodu podle Plánu zimní údržby, v němž jsou stanoveny rozsahy zásahů na jednotlivých komunikacích a časové lhůty podle pořadí důležitosti v daných lokalitách.

„I když se nám daří komunikace v obvodu ošetřit, chtěl bych naše občany a zvlášť seniory požádat, aby, pokud nemusí, nevycházeli po dobu výstrahy ČHMÚ ven. Pokud přesto musí jít ven, tak s maximální opatrností,“ dodal  Procházka.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Interaktivní aplikace ČSÚ srovnává kvalitu života v krajích

Kvalitu života obyvatel všech 14 krajů Česka měří 34 vybraných statistických ukazatelů, které Český statistický úřad …