Domů / Plzeňský rozhled / V Mirošově slavnostně otevřeli zrekonstruovanou požární zbrojnici

V Mirošově slavnostně otevřeli zrekonstruovanou požární zbrojnici

Velkou slávu  zažil Mirošov na Rokycansku, kde byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná a přistavěná požární zbrojnice. Slavilo se tu skoro přesně po 39 letech. V červenci 1983 byla totiž výstavba budovy sloužící mirošovským hasičům dokončena.

Myšlenka rekonstruovat tuto budova přišla v roce 2016. O rok později byla zpracována projektová dokumentace. V roce 2018 byly přistavěny garáže pro nová zásahová vozidla. Práce a další přístavba začaly vloni v září a byly ukončeny kolaudací před několika dny,“ popsal klíčové události posledních let starosta Vlastimil Sýkora. Vyzdvihl také součinnost zhotovitele a mirošovských hasičů, díky níž nebyla v průběhu rekonstrukce činnost jednotky nijak významně omezena.

„Když se ohlédnu zhruba o patnáct let nazpět, měli jsme v rámci činnosti naší jednotky asi 11 zásahů ročně. V loňském roce už jsme byli povoláni k sedmdesáti zásahům. K obvyklým výjezdům k požárům, dopravním nehodám či padlým stromům přibyly například požadavky na desinfekce budov či transporty pacientů. Ke všemu přitom potřebujeme nějaké prostředky a techniku, kterou musíme někde skladovat,“ vysvětlil velitel SDH Mirošov   Michal Liška hlavní důvody, proč byla přístavba budovy požární zbrojnice nutná.

foto: Václav Tůma

Cela stavba stála 15 373 000,- Kč. Dotací se podílelo Ministerstvo vnitra ČR, Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Plzeňský kraj. Více než devíti miliony korun stavbu financovalo město Mirošov. Nezbývá než popřát mirošovským dobrovolným hasičům, kteří zachraňují životy i majetek, reprezentují Mirošov na sportovním poli a podílí se i na kulturním životě ve městě, aby jim budova dobře sloužila.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …