Domů / Plzeňský rozhled / V Mirošově slavnostně otevřeli zrekonstruovanou požární zbrojnici

V Mirošově slavnostně otevřeli zrekonstruovanou požární zbrojnici

Velkou slávu  zažil Mirošov na Rokycansku, kde byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná a přistavěná požární zbrojnice. Slavilo se tu skoro přesně po 39 letech. V červenci 1983 byla totiž výstavba budovy sloužící mirošovským hasičům dokončena.

Myšlenka rekonstruovat tuto budova přišla v roce 2016. O rok později byla zpracována projektová dokumentace. V roce 2018 byly přistavěny garáže pro nová zásahová vozidla. Práce a další přístavba začaly vloni v září a byly ukončeny kolaudací před několika dny,“ popsal klíčové události posledních let starosta Vlastimil Sýkora. Vyzdvihl také součinnost zhotovitele a mirošovských hasičů, díky níž nebyla v průběhu rekonstrukce činnost jednotky nijak významně omezena.

„Když se ohlédnu zhruba o patnáct let nazpět, měli jsme v rámci činnosti naší jednotky asi 11 zásahů ročně. V loňském roce už jsme byli povoláni k sedmdesáti zásahům. K obvyklým výjezdům k požárům, dopravním nehodám či padlým stromům přibyly například požadavky na desinfekce budov či transporty pacientů. Ke všemu přitom potřebujeme nějaké prostředky a techniku, kterou musíme někde skladovat,“ vysvětlil velitel SDH Mirošov   Michal Liška hlavní důvody, proč byla přístavba budovy požární zbrojnice nutná.

foto: Václav Tůma

Cela stavba stála 15 373 000,- Kč. Dotací se podílelo Ministerstvo vnitra ČR, Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Plzeňský kraj. Více než devíti miliony korun stavbu financovalo město Mirošov. Nezbývá než popřát mirošovským dobrovolným hasičům, kteří zachraňují životy i majetek, reprezentují Mirošov na sportovním poli a podílí se i na kulturním životě ve městě, aby jim budova dobře sloužila.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …