Domů / Plzeňský rozhled / V Plzeňském kraji se může na střední školy hlásit 6 000 deváťáků

V Plzeňském kraji se může na střední školy hlásit 6 000 deváťáků

Pro  žáky hlásících se na střední školy letos přichází významná změna. Poprvé mají možnost přihlašovat se elektronicky. Místo původních dvou mohou uchazeči podat hned tři přihlášky a školy seřadit dle svých priorit. Rodiče deváťáků a uchazečů o víceletá gymnázia mohou využít Bank iD (bankovní identitu) pro online přihlašování a ověření totožnosti. Elektronické přihlašování je možné od 1. do 20. února.

žáci ze ZŠ Žihle

Letos poprvé v přijímacím řízení na střední školy odpadá povinnost fyzicky odevzdat nebo poslat přihlášku. Systém žáky na základě výsledků jejich přijímacích zkoušek automaticky rozřadí podle jejich preferencí. Tento krok bude velkou úlevou pro rodiče 106 tisíc deváťáků. V Plzeňském kraji se může hlásit 6 tisíc deváťáků, kteří si mohou vybírat z téměř 1 300 středních škol a gymnázií v celém Česku.

V případě, že rodiče nemají bankovní účet, mohou si zřídit bankovní identitu na všech pobočkách České spořitelny, ČSOB, FIO banky, Komerční banky a MONETA Money Bank.

Bankovní identita je nejvyužívanějším nástrojem pro ověřování totožnosti občanů v online prostředí. Jsem rád, že letos mohou rodiče podávat přihlášky na střední školy elektronicky a využít k tomu právě bankovní identitu. Rozšiřuje se tak možnost vyřizovat běžné záležitosti z pohodlí domova. Je důležité zmínit, že některé banky zřídí bankovní identitu i těm rodičům, kteří z nejrůznějších důvodů bankovní účet nemají,“ říká Marek Růžička, výkonný ředitel Bankovní identita, a.s.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …