Domů / Plzeňský rozhled / V Plzni bude unikátní festival vzdělávání a práce, stánky zaplní areál DEPO2015

V Plzni bude unikátní festival vzdělávání a práce, stánky zaplní areál DEPO2015

Posviť si na budoucnost, takový název dostal unikátní festival vzdělávání a práce, který se uskuteční 10. a 11. listopadu v plzeňském areálu DEPO 2015. Na realizaci veletrhu se podílí několik institucí, svým rozsahem se jedná o největší akci v Plzeňském kraji. Návštěvníkům se na veletrhu představí na 50 organizací, a to z řad středních škol, všech fakult Západočeské univerzity v Plzni a zástupců významných zaměstnavatelů v regionu.

„Vycházeli jsme z faktu, že na západě Čech se pořádá celá řada veletrhů zaměřených na vzdělávání a pracovní příležitosti a lidé často váhají, na jaký z nich jít, který pro ně bude nejpřínosnější. Proto jsme se rozhodli spojit síly a vytvořit jedinou akci, jež zájemcům nabídne komplexní přehled v oblasti vzdělávání a trhu práce,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Spolu s městem se na realizaci akce podílejí Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Infokariéra, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni a Plzeňský kraj.

„Veletrh by měl být samozřejmě přínosný z hlediska důležitých informací, ale také bavit. Vystavovatelé předvedou u svých stánků zajímavé ukázky a představí interaktivní expozice. Připravené jsou přednášky a workshopy pro děti, rodiče i pedagogy. Zároveň jsme se rozhodli akci uskutečnit kromě všedního dne i v sobotu, a to právě kvůli pracovně vytíženým rodičům, kteří chtějí s dětmi sdílet zásadní moment výběru školy a budoucího povolání,“ doplnil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně.

Veletrh bude přínosem jak pro žáky a rodiče, tak také pro   kraj, který potřebuje vzdělané mladé lidi zejména v technických oborech. Veletrh proto zahrnuje nejen nabídky škol a studijní možnosti, ale představí se na něm i významní zaměstnavatelé  kraje a návštěvníci díky tomu budou mít také přehled, o jaké profese mají firmy zájem a jaké studijní obory jsou v tomto ohledu perspektivní.

Studentům, kteří zatím nemají představu o svém budoucím povolání, pomohou na veletrhu kariéroví poradci. Ti nabídnou možnost otestovat osobnostní kompetence a poskytnou poradenství ke zjištěným výsledkům. Akce začíná po oba dny v 9 hodin, v pátek končí ve 14 hodin a v sobotu ve 12 hodin, vstupné je zdarma. Na přednášky není nutná registrace, pouze u workshopů je kapacita omezená, proto je nutné si zamluvit místo pomocí formuláře umístěného na webu http://smartedu.plzen.eu. Na těchto stránkách se zájemci dozví také bližší informace k akci, program a seznam všech vystavovatelů. Je tam umístěna také metodika pro učitele, žáky a rodiče, jež obsahuje návod, jak plně využít potenciál veletrhu.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Příjmy domácností v prvním pandemickém roce rostly, i když nerovnoměrně

V roce 2020 meziročně vzrostly příjmy českých domácností téměř o 5 %, reálně o 1,7 %. Takzvaná …