Domů / Plzeňský rozhled / V Újezdu mají nové hřiště s umělým povrchem

V Újezdu mají nové hřiště s umělým povrchem

Nejen házenkářům slouží nově v plzeňském Újezdě hřiště s umělým povrchem a osvětlením. To nahradilo již vysloužilé bývalé antukové sportoviště. Hřiště bylo rekonstruováno díky významné podpoře od Národní sportovní agentury a města Plzně.

„Hráči házené, malé kopané a nohejbalu se dočkali nového moderního hřiště s umělým povrchem. Náklady jsou 4,7 milionu korun. Nejvyšší částku získal klub od Národní sportovní agentury – 3,13 milionu korun, od města Plzně obdržel 1,235 milionu korun. Částkou 250 tisíc korun přispěl Městský obvod Plzeň 4, zbylé náklady putovaly z rozpočtu tělovýchovné jednoty,“ vysvětlil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu.“

 Namísto původního antukového povrchu má nové hřiště kobercový povrch pro sportovní účely se vsypem křemičitého písku s výškou vlasu 18 milimetrů. Hřiště o rozměrech 43,9 x 25,5 metru je nově osvětleno čtyřmi kusy nových 12 metrů vysokých stožárů, kdy každý z nich obsahuje dvě svítidla. Výstavba zahrnovala vybudování parkoviště a příjezdové komunikace k parkovišti. Poslední fáze rekonstrukce obsahovala vybudování oplocení kolem nových hřišť, provedení sadových úprav a osazení mobiliáře. Modernizace areálu trvala celkem 6 měsíců.

„Jsme oddíl házené, který   v roce 2024 oslaví  60 let   vzniku. Poslední rekonstrukce areálu proběhla v roce 1976. Tato letošní revitalizace   nám umožní pokračovat v činnosti a kvalitní přípravě sportovní mládeže i dospělých. Nový povrh musí umožňovat mírný skluz noze a rotační pohyby při prudkých změnách polohy sportovce. Umělý koberec je velmi hustý,“ uvedl Ladislav Nový, předseda Handball clubu Plzeň-Újezd.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …