Ve Finálové síti se představí 25 nejzajímavějších snímků uplynulého roku

Letošní Finále Plzeň potěší všechny milovníky žhavých filmových novinek. V programu se objeví hned devět nových titulů. Snímky v 5 soutěžních sekcích budou hodnotit mezinárodní poroty složené výhradně ze zahraničních filmových profesionálů a studentské poroty ze Západočeské univerzity v Plzni.

Všechny filmy na Finále mohou návštěvníci vidět za téměř symbolické vstupné 100 Kč za projekci. A při pořízení výhodné akreditace pak vyjde lístek na 40 Kč. V prodeji budou od 9. září. Spoustu výhod také přinese nová festivalová aplikace, ve které je k nalezení kompletní program i řada dalších zajímavostí. Lze přes ni nakoupit i další vstupenky, či se prokázat u sálu.

Co letos uvízlo V síti
Pětadvacet nejzajímavějších snímků uplynulého roku se představí v sekci nazvané V síti. Osm let připravovaný velkofilm Jan Žižka překročil svůj rozpočet z původně plánovaných osmdesáti milionů na půl miliardy a stal se tak dosud nejdražším filmem české kinematografie. Režisér a scenárista Petr Jákl, kterého inspirovaly filmy jako Statečné srdce či Gladiátor, do něj navíc dokázal obsadit světovou hvězdu – Michaela Cainea. Další životopisný snímek Arvéd se věnuje kontroverzní postavě 20. století Jiřímu Arvédu Smíchovskému jehož život a smrt jsou obestřeny mnoha tajemstvími, Arvéd rozehrál nebezpečnou hru s mocí dvou zločinných režimů, aby živil svou největší vášeň – černou magii. Celovečerní režijní debut scenáristy Vojtěcha Maška ( např. spoluscénář na filmu Okupace) s Michalem Kernemc v titulní roli byl zakončovacím filmem Letní filmové školy.

Arvéd

Na své si přijdou i příznivci oddechovější podívané. Přichystána je nová komedie Miroslava Krobota Velká premiéra o herci, který dostane životní příležitost, aby režíroval novou hru, která se má stát událostí sezóny. Tou se nakonec stane, ale trochu jinak, než předpokládal. V příběhu nelítostného obchodníka Karla Rodena, který se bude muset vyrovnat s mravními otázkami svého života poté, co do něho omylem vstoupí duch starého Indiána, se objeví i nová moderátorka festivalu Ester
Geislerová.
Mladší generaci jistě potěší Vyšehrad: Fylm Jakuba Štáfka, Tři tygři ve filmu: JACKPOT oblíbené ostravské komediální skupiny v čele se Štěpánem Kozubem či letní masakr Párty Hárder: Summer Massacre v režii Martyho Pohla, horrorcorového Řezníka a autora Martyho frků.  Své místo v programu mají i pohádky a filmy pro děti. Kromě hraných snímků Tajemství staré bambitky 2 a Zakletá jeskyně, můžete zajít i na animovanou dobrodružnou Petra Budinského Cestu
do Tvojzemí, která vznikala dlouhých 11 let, či Mimi a Líza. Úspěch u dětí bude jistě mít i Planeta Praha o nečekaných zvířatech ve městech.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Sportovní kluby si rozdělí celkem 1,6 milionů korun

Plzeňská radnice rozdělí mezi 19 plzeňských sportovních klubů 1,6 milionů korun na pořádání akcí, které …