Domů / Plzeňský rozhled / Ve škole o šikaně, ale i o trestní odpovědnosti dětí

Ve škole o šikaně, ale i o trestní odpovědnosti dětí

Dnešním dnem končí série besed, které   Městská policie Plzeň připravila pro děti z druhého stupně Benešovy ZŠ. Přednášky byly na téma Šikana, Kyberšikana, Domácí násilí, Legální drogy, Nelegální drogy a Trestní odpovědnost spojená s rizikovým chováním dětí.

„Při přednáškách o legálních drogách jsme si s dětmi povídaly především o užívání tabákových výrobků, alkoholu, kratomu či o nikotinových sáčcích. S mladšími žáky z šestých a sedmých tříd jsem si povídala především o vztazích ve větších kolektivech. Hlavním tématem byla klasická šikana ve školním prostředí, ale povídali jsme si i o domácím násilí nebo o využívání IT technologií, jelikož to s tím často souvisí,“ sdělila metodička prevence kriminality Bc. Andrea Vlčková z Městské policie Plzeň.

Rizikových faktorem je vždy věk uživatelů. Všichni metodici prevence, zabývající se přednáškovou činností se snaží dětem sdělovat všechna možná rizika užívání těchto látek.  Kromě toho se děti dozvěděly i několik důležitých informací souvisejících s trestnou činností. Hlavně   diskutovali o „jejich“ častých prohřešcích stávajících se v tomto věku. S metodičkou si děti povídaly například o sprejerství, krádežích, rušení nočního klidu či o znečišťování a porušování obecně závazných vyhlášek.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Počet dopravních nehod v kraji roste, stejně tak škody na majetku

V Plzeňském kraji bylo v roce 2023 zaznamenáno celkem 4 611  dopravních nehod a proti roku 2022 vzrostl jejich počet …