Domů / Plzeňský rozhled / Ve středu vyhlásí vítěze Finále o Zlaté ledňáčky a studentské ceny

Ve středu vyhlásí vítěze Finále o Zlaté ledňáčky a studentské ceny

Letošní 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se přehoupl do své druhé poloviny. Ve středu vyhlásí na slavnostním zakončení vítěze soutěží o Zlaté ledňáčky a studentské ceny.  Zakončení se uskuteční od 19 hodin  v   prostorách SUTNARKY (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni) na Borských polích v Plzni. Promítání vítězného hraného, případně animovaného, a dokumentárního snímku se uskuteční ve středu ve 20.30 hodin.

sál Finále

Tipy z programu FINÁLE na úterý  27. září

Řekni to psem (r. Robert Sedláček)

Velký sál, Měšťanská beseda, 18 hodin

Dita touží po dítěti, její přítel jí ale místo něj nadělí strakatou border kólii. Dita psa nikdy nechtěla a rozhodně nechce patřit do té směšné komunity pejskařů, kteří běhají za svými mazlíčky s aportovacími hračkami. Cesta ke štěstí ale může někdy začít i nešťastným šlápnutím do psího exkrementu. Romantická komedie podle scénáře Ireny Obermannové.
Hrají: Berenika Kohoutová, Hana Vagnerová, Igor Orozovič, Štěpán Benoni, Taťjana Medvecká, Jiří Lábus

Hanka Vagnerová

Síla (r. Martin Mareček)

Divadlo Dialog, 14. 30 hodin

Filmový kritik Kamil Fila je známý svým zájmem o kulturistiku a tělesnou sílu. Časosběrný dokumentární portrét Martina Marečka sleduje známou osobnost a zároveň muže, který se snaží uvést do souladu svůj osobní život, kariéru, fyzično i duchovno, ačkoliv se spíše nachází na pokraji svých sil. Snímek o hledání svého já mezi kinem, posilovnou a prchavými vztahy byl oceněn na MFDF v Jihlavě.

Erhart (r. Jan Březina)

Elizaveta Maximova

Kinosál, Měšťanská beseda, 17. 30 hodin

Erhart se vrací do rodného města, aby navštívil svou matku, která byla hospitalizována po psychotickém záchvatu. Psychickými problémy trpí od odsouzení manžela za vytunelování továrny a její syn je na matčiny bludy zvyklý. Po zjištění, že rodinný dům patří léta společnosti uniklé v daňovém ráji, začne nad pravdou a lží sám pochybovat. Drama o divokých časech privatizace je celovečerním debutem Jana Březiny.

Hrají: Filip Březina, Elizaveta Maximová, Přemysl Bureš, Petra Jungmanová, Klára Soukupová

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …