Domů / Plzeňský rozhled / Vede Kašperk, z pivovarů pak Lyer Modrava

Vede Kašperk, z pivovarů pak Lyer Modrava

V rámci své cesty po České republice se portál Mapy.cz zastaví ve dnech 4. a 5. července na zámku Kozel a přiveze jak zábavu, tak praktickou pomoc a propagaci zajímavostí v plzeňském regionu. Připravený tým tady   pomůže s dotazy návštěvníků o regionu a všem nabídne konkrétní tipy na zábavu i zajímavosti v okolí. Jak popisuje produktový manažer Mapy.cz Martin Fuks, „lidé získají díky plánovači na jeden klik výletní okruh s místy, která stojí za to vidět. Výlet se po výběru startovací polohy na mapě vytvoří na jakémkoliv místě v ČR, ať už hledáte v historickém centru Prahy nebo v nejzapadlejším koutě naší vlasti.“

Všichni, kdo stanoviště Mapy.cz navštíví, si takto budou moci naplánovat výlet po nejoblíbenějších místech v Plzeňském kraji. A jaká místa to jsou? Jasnou jedničkou je Hrad Kašperk, jakožto vůbec nejvyhledávanější místo na Plzeňsku. Za poslední dva měsíce jej lidé hledali více jak 6 000krát. Na druhém místě je se zhruba polovičním počtem hledání právě Zámek Kozel. Zajímavé je, že legendární pivovar Plzeňský Prazdroj lidé hledali v 700 případech, ovšem nejhledanějším pivovarem regionu je Lyer Modrava, na který zájemci „klikali“ více než tisíckrát.

Stanoviště Mapy.cz lidé nepřehlédnou. Poznají jej podle obrovského nafukovacího bodu zájmu ve tvaru červeného balonu: tedy symbolu, který používají Mapy.cz pro zvýraznění konkrétního bodu v mapě.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

V sobotu se koná v Rokycanech indiánský Den dětí

Děti oslaví svůj den sice až ve čtvrtek 1. června, ale již na sobotu 27. …