Domů / Plzeňský rozhled / Velikonoce malované, hudební, od pátku do pondělí

Velikonoce malované, hudební, od pátku do pondělí

Oslava letošních Velikonoc na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně potrvá od pátku 14. do pondělí 17. dubna! Pořadatelé připravili pro návštěvníky různorodou podívanou, s níž se zde ještě nesetkali.

Vedle sobotních a nedělních tradičních ukázek zdobení vajíček různými technikami, pletení pomlázek, košíků, otloukání vrbových píšťalek a výroby dalších velikonočních ozdob mezi 10. a 18. hod. na ně čeká  v pátek a v pondělí i bohatý kulturní program.

Právě o svátcích jara totiž bude mít na statku premiéru první část nového cyklu Kultura českého venkova, nad nímž převzal patronát první náměstek primátora města Plzně Mgr. Martin Baxa. 

Hned první sváteční den bude statek ve znamení uměleckého ztvárnění velikonočních tradic v podání žáků a přátel Základní umělecké školy J. S. Bacha v Dobřanech. Dopolední programový blok začíná v 10 hod. a končí ve 12 hod., odpolední se uskuteční od 14 do 16 hod.  

Na pondělní dopoledne je připravena krojovaná velikonoční koleda a odpoledne v 15 hod. vystoupí známý ženský pěvecký sbor Carmina z Přeštic.  

Další akci nabízí Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením IRIS hned následující sobotu 22. dubna. Uskuteční se zde oslava Dne Země.    

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …