Domů / Plzeňský rozhled / Velkolepý koncert Depeche Mode na plátně Kina Beseda

Velkolepý koncert Depeche Mode na plátně Kina Beseda

Záznam koncertu Depeche Mode Live in Berlin, který byl součástí turné odehraného v letech 2013/2014 pro 2,5 milionu fanoušků ve 32 zemích světa, promítne plzeňské Kino Beseda 4. května 2017 od 21 hodin. Projekce se uskuteční v jeden večer v kinech po celé ČR, Kino Beseda bude jediným v Plzni. Živý koncert zvěčnil režisér Anton Corbijn, známý díky natáčení videoklipů pro kapely Depeche Mode, U2, Nirvana, Metallica a další.

Fanoušci kultovní kapely Depeche Mode budou mít 4. května 2017 v Kině Beseda možnost vidět koncert z jejího mimořádně úspěšného turné. Delta Machine Tour, které navazovalo na vydání stejnojmenného alba, se odehrávalo v letech 2013 až 2014 ve 32 zemích světa a navštívilo ho na 2,5 milionu fanoušků. Záznam byl natočen během dvou koncertů v Berlíně v listopadu 2013. „Pouhých dvacet minut po začátku, když se rozezněly mohutné akordy Black Celebration, Dave Gahan roztrhal svoji potem nasáklou vestu a ukázal své potetované tělo. Při glam-rockové hymně Personal Jesus se točil jako derviš a předváděl pózy jako spasitel. Ale do mesiáše má Dave skutečně daleko,“ vylíčil atmosféru berlínského koncertu Stephen Dalton pro zpravodaj Hollywood Reporter.

Kultovní kapela Depeche Mode s více než 100 miliony prodaných desek a širokou základnou věrných fanoušků je zárukou vyprodaných koncertních hal. „Jako jediné plzeňské kino jsme se připojili k projektu nazvanému Jeden večer sto kin v ČR a věříme, že britská legenda v černém dokáže zaplnit kinosály po celém Česku,“ říká Ivana Hušáková, manažerka komunikace a marketingu agentury Dominik centrum s.r.o., která Kino Beseda provozuje. 

Více než dvouhodinový záznam koncertu režíroval Anton Corbijn, který se proslavil fotografováním hudebníků a skupin pro řadu populárních magazínů jako Rolling Stone, Vogue, Elle, Icon a další. Později se začal věnovat také natáčení videoklipů, kterých má za sebou už desítky. Spolupracoval s kapelmi U2, Metallica, Roxette, Nirvana, jeho jméno je však spojeno především se skupinou Depeche Mode, pro niž natočil přes 20 videoklipů, režíroval koncertní záznamy a vytvářel projekce k turné.

Projekce koncertu Depeche Mode Live in Berlin se uskuteční den před zahájením nového turné kapely. Chystané Global Spirit Tour vypukne ve Stockholmu a během května až července 2017 by mělo objet 32 evropských měst včetně Prahy.

Vstupenky na projekci koncertu v ceně 160 Kč jsou v prodeji na www.mestanska-beseda.cz a v dalších obvyklých předprodejích.

  

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …