Domů / Plzeňský rozhled / Více než miliarda korun cílí na městské a obecní dopravní projekty

Více než miliarda korun cílí na městské a obecní dopravní projekty

Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) z resortu dopravy schválil příspěvky na projekty vedoucí ke zvýšení bezpečnosti, plynulosti dopravy nebo opatření ke zpřístupnění dopravy osobám s omezenou schopností pohybu nebo orientace (bezpečnost). Celkem se takto podařilo podpořit 206 projektů za téměř miliardu a 55 milionů korun. Jedná se o druhý největší celkový objem schválených prostředků na oblast bezpečnosti v historii SFDI. 

Obcím a městům tak fond poskytne významnou finanční pomoc ve výši 85 % uznatelných nákladů na výstavbu nebo rekonstrukce bezbariérových chodníků, přechodů pro chodce, míst pro přecházení, lávek a podchodů pro chodce, nasvětlení přechodů pro chodce nebo na realizaci dalších opatření ke zvýšení bezpečnosti pěších. Bezpečnost bude zvyšována např. i prostřednictvím instalace světelného signalizačního zařízení řídící provoz samostatného přechodu pro chodce, umístění měřičů rychlosti vozidel s informativními ukazateli okamžité rychlosti vozidel, instalace světelného signalizačního zařízení pro řízení provozu na izolované dynamicky řízené křižovatce nebo na úprav vjezdu do obce.

Spálené Poříčí

V Plzeňském kraji se to momentálně týká konkrétně města Dobřany a jejich projektu „Přidružený dopravní prostor k III/18034 za téměř 12 milionů korun. Na finanční příspěvek se mohou těšit také v obci v Lipnice u Spáleného Poříčí. Tady chystají výstavbu chodníku podél místní komunikace. Také obec Vysoká Libyně může počítat s konkrétní pomocí SFDI ve výši přesahující dva miliony korun.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …