Domů / Plzeňský rozhled / Vláda rozhodla – respirátory nejenom pro všechny učitele v kraji!

Vláda rozhodla – respirátory nejenom pro všechny učitele v kraji!

Na základě usnesení vlády k Distribuci ochranných pomůcek v souvislosti s onemocněním COVID-19 pedagogickým a nepedagogickým pracovníkům ze dne 5. 10. 2020 bude distribuováno 153 500 kusů respirátorů FFP2 pro potřeby pedagogických a nepedagogických pracovníků v Plzeňském kraji.

Ve středu 7. října začnou příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje rozvážet respirátory na určená distribuční místa jednotlivých obcí s rozšířenou působností. Odtud pak budou respirátory distribuovány do jednotlivých školských zařízení. Pracovníci krajského úřadu Plzeňského kraje pak zajistí rozvor respirátorů na střední školy, učiliště a soukromé školy v regionu. Respirátory byly v úterý podvečer dovezeny ze skladu PČR v Opočínku na požární stanici v Přešticích, odtud bude nyní probíhat další distribuce.

Ochranné pomůcky obdrží všechny školy a školská zařízení na území Plzeňského kraje, které bylo k 30. 9. 2020 zapsáno ve školském rejstříku a není mimo provoz. Školy obdrží takové množství respirátorů, které odpovídá poslednímu MŠMT známému stavu průměrného evidenčního počtu zaměstnanců přepočteného, který byl školou/ŠZ vykázán k 30. 6. 2020 na výkaze P1-04.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vyrobí repliku původních stavidel těchonického rybníku

V Těchonicích na Klatovsku se chystá  již 7. ročník tesařského sympozia, který pořádá Regionální  řemeslné …