Domů / Plzeňský rozhled / Vrcholná akrobacie i pohodové místo na den s přáteli či rodinou

Vrcholná akrobacie i pohodové místo na den s přáteli či rodinou

Žonglobalizace láká na večerní program i zábavu pro celou rodinu. Letošní 14. ročník festivalu nového cirkusu zavítá do Plzně předposlední květnový týden (20. – 26. května). Přivítá   novocirkusové hvězdy, jako např. italsko-česko-chilský soubor Czech It Out, české komediální acro duo Koťátko zkázy, domácí TUTOcirk se svou premiérou inscenace Fantastický kabaret a mnohé další. Cirkusové šapitó, workshopy, doprovodné atrakce festivalu a nově i food zóna najdou opět své místo v centru města v lokalitě U Ježíška.

„Z letošního programu bych chtěl   pozvat na představení A Riveder Le Stelle Reloaded zahraničního kolektivu Czech It Out. Diváci jistě ocení vrcholnou akrobacii při které doslova tuhne krev žilách – tři lidé stojící na sobě, lidské houpačky i další kousky. To ale není vše, co tento multinárodnostní soubor nabídne. Uvidíte i obratnost v dalších disciplínách, kterými se tento kolektiv představí – žonglování, cyr wheel, či vzdušnou akrobacii. Osobně se těším na velmi zajímavou scénografii, která díky výraznému zavěšenému objektu vytváří z představení doslova magickou show,‟ zve na hlavní hvězdy festivalu jeho ředitel Jiří Misař.

Festival láká od středy do neděle na novocirkusová představení různého formátu v cirkusovém šapitó i na open-air scéně. Pro návštěvníky bude připravena pestrá food zóna, miniherna pod širým nebem a překrásný dřevěný kolotoč. V programu samozřejmě najdete také workshopy s možností vyzkoušet si různé novocirkusové disciplíny. Pro dospělé je pak každý večer po představení připravená party s DJs. V sobotu přímo v šapitó proběhne koncert skupiny Hello Marcel a silent afterparty s led show jamem.

Co nabízejí jednotlivé festivalové dny?

První dny festivalu jsou zaměřeny již tradičně na vzdělávací akce s cílem popularizace nového cirkusu. Ve spolupráci s Cirkuláriem, plzeňským centrem nového cirkusu, nabídnou semináře pro učitele a lektory neformálního vzdělávání.

Od 22. května se festivalové dění naplno rozjede v lokalitě U Ježíška. Středa a čtvrtek bude od 17 hodin patřit závěrečnému kabaretu studentů Cirkulária – Cirkus do Gala. Plzeňská company TUTOcirk odehraje oba dny hned po jeho skončení oblíbené představení Banana. V dopoledních hodinách proběhnou dětská představení a navazující PidiCirk herna pro děti od 1,5 roku do 3 let.

V pátek 24. května přivítáme zmíněné zahraniční hvězdy Czech It Out. Celý program pak vyvrcholí o víkendu, během kterého je vstup na všechny akce zdarma. V sobotu 25. května se tak Plzeňané mohou těšit na hernu, novocirkusové workshopy, premiéru představení Fantastický kabaret od domácích TUTOcirk, komediální acro duo Koťátko zkázy či večerní Galashow a afterparty s koncertem Hello Marcel.

Poslední den festivalu cílí na děti a mládež. V neděli 26. května se dostane ke slovu mladá krev. Síly spojí studenti hned z pěti novocirkusových center v republice. Teens z Plzně, Prahy, Brna, Jihlavy a Českých Budějovic představí své autorské prvotiny během Youth Cirkus Stage. Pro nejmenší je pak nachystaná oblíbená Klaunka Pepina.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …