Domů / Plzeňský rozhled / Vrcholná akrobacie i pohodové místo na den s přáteli či rodinou

Vrcholná akrobacie i pohodové místo na den s přáteli či rodinou

Žonglobalizace láká na večerní program i zábavu pro celou rodinu. Letošní 14. ročník festivalu nového cirkusu zavítá do Plzně předposlední květnový týden (20. – 26. května). Přivítá   novocirkusové hvězdy, jako např. italsko-česko-chilský soubor Czech It Out, české komediální acro duo Koťátko zkázy, domácí TUTOcirk se svou premiérou inscenace Fantastický kabaret a mnohé další. Cirkusové šapitó, workshopy, doprovodné atrakce festivalu a nově i food zóna najdou opět své místo v centru města v lokalitě U Ježíška.

„Z letošního programu bych chtěl   pozvat na představení A Riveder Le Stelle Reloaded zahraničního kolektivu Czech It Out. Diváci jistě ocení vrcholnou akrobacii při které doslova tuhne krev žilách – tři lidé stojící na sobě, lidské houpačky i další kousky. To ale není vše, co tento multinárodnostní soubor nabídne. Uvidíte i obratnost v dalších disciplínách, kterými se tento kolektiv představí – žonglování, cyr wheel, či vzdušnou akrobacii. Osobně se těším na velmi zajímavou scénografii, která díky výraznému zavěšenému objektu vytváří z představení doslova magickou show,‟ zve na hlavní hvězdy festivalu jeho ředitel Jiří Misař.

Festival láká od středy do neděle na novocirkusová představení různého formátu v cirkusovém šapitó i na open-air scéně. Pro návštěvníky bude připravena pestrá food zóna, miniherna pod širým nebem a překrásný dřevěný kolotoč. V programu samozřejmě najdete také workshopy s možností vyzkoušet si různé novocirkusové disciplíny. Pro dospělé je pak každý večer po představení připravená party s DJs. V sobotu přímo v šapitó proběhne koncert skupiny Hello Marcel a silent afterparty s led show jamem.

Co nabízejí jednotlivé festivalové dny?

První dny festivalu jsou zaměřeny již tradičně na vzdělávací akce s cílem popularizace nového cirkusu. Ve spolupráci s Cirkuláriem, plzeňským centrem nového cirkusu, nabídnou semináře pro učitele a lektory neformálního vzdělávání.

Od 22. května se festivalové dění naplno rozjede v lokalitě U Ježíška. Středa a čtvrtek bude od 17 hodin patřit závěrečnému kabaretu studentů Cirkulária – Cirkus do Gala. Plzeňská company TUTOcirk odehraje oba dny hned po jeho skončení oblíbené představení Banana. V dopoledních hodinách proběhnou dětská představení a navazující PidiCirk herna pro děti od 1,5 roku do 3 let.

V pátek 24. května přivítáme zmíněné zahraniční hvězdy Czech It Out. Celý program pak vyvrcholí o víkendu, během kterého je vstup na všechny akce zdarma. V sobotu 25. května se tak Plzeňané mohou těšit na hernu, novocirkusové workshopy, premiéru představení Fantastický kabaret od domácích TUTOcirk, komediální acro duo Koťátko zkázy či večerní Galashow a afterparty s koncertem Hello Marcel.

Poslední den festivalu cílí na děti a mládež. V neděli 26. května se dostane ke slovu mladá krev. Síly spojí studenti hned z pěti novocirkusových center v republice. Teens z Plzně, Prahy, Brna, Jihlavy a Českých Budějovic představí své autorské prvotiny během Youth Cirkus Stage. Pro nejmenší je pak nachystaná oblíbená Klaunka Pepina.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …