Domů / Plzeňský rozhled / Vyběhněte s Kujanem!

Vyběhněte s Kujanem!

Vyběhněte s Kujanem! aneb z Plzně až na Island – pod tímto názvem vás zveme do Plzně!
Běháte rádi? Tak nyní máte skvělou příležitost zaběhat si ve svém městě s ultramaratoncem Reném Kujanem. Akce se uskuteční ve čtvrtek 25. Června a sraz je v 15.30 hodin před pobočkou ČSOB, na náměstí T. G. Masaryka (stan ČSOB) v Plzni.
„Společně se proběhneme na přibližně desetikilometrové trati v pohodovém tempu kolem 6:00 min./km. Vy mne seznámíte s vaším městem, já vás po doběhu na oplátku provedu po Islandu a znovu si zaběháme. Tentokrát ovšem obrazně. Řeč bude o třech světových běžeckých prvenstvích, o oběhnutí ostrova či o jeho přeběhnutí napříč i podélně,“ zve  k charitativnímu běhu René Kujan.

Celá akce je věnována na podporu hendikepovaných sportovců ze Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Jim a islandské Asociaci hendikepovaných sportovců byly věnované všechny tři islandské projekty. Po těžké dopravní nehodě před sedmi lety totiž utrpěl René Kujan poranění páteře s nepříliš slibnými vyhlídkami do budoucna. Na běhání prý mohl zapomenout. Po půlroční náročné rehabilitaci se však vrací opět na start.

„Na jedny z nejtěžších chvil svého života prožité v Rehabilitačním ústavu Kladruby jsem nezapomněl. Potkal jsem se tam s mnoha vozíčkáři, kteří mi byli velkou inspirací a motivací. Svým běháním bych rád zase pomohl já jim. A můžete tak učinit i vy. Pojďme jim pomoci společně!“

Registrace k běhu na místě nebo na emailové adrese: hladka@ispress.cz
Platba startovného hotově nebo platební kartou na startu.
Výtěžek celé akce bude věnován na konto Sportovního klubu vozíčkářů Praha. Jako malý dárek dostane každý běžec praktický  sportovní šátek.  Přednáška s Reném Kujanem se uskuteční po doběhu,  přibližně v 17.30 hodin.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …