Domů / Plzeňský rozhled / Na Plzeňsku lidé nejčastěji darují kozy a hejna kuřat

Na Plzeňsku lidé nejčastěji darují kozy a hejna kuřat

Za posledních 12 let koupili obyvatelé Plzeňského kraje 1 223 koz, 131 včelích úlů nebo 7 700 hektolitrů pitné vody potřebným lidem po celém světě. A to vše prostřednictvím projektu Skutečný dárek, který provozuje nezisková organizace Člověk v tísni.

Množství prodaných dárků se dlouhodobě zvyšuje. Zdaleka ne všechny z nich jsou určeny pro daleké země – některé pomáhají i přímo v plzeňském regionu. V letošním roce jsou novinkou dárky určené na pomoc lidem zasaženým pandemií covid-19.

Na Plzeňsku lidé nejčastěji darují domácí zvířata, kromě 1 223 koz se koupilo například 42 540 kuřat (2 127 hejn po dvaceti). Kromě toho se také například prodalo 61 vložek a 136 měsíců doučování v Česku.

Loni každý obyvatel Plzeňského kraje utratil za Skutečné dárky průměrně 1 korunu 20 haléřů a v tomto ohledu se Plzeňsko celorepublikově řadí k průměru. Ti nejštědřejší z dárců koupili dárky i za zhruba 15 tisíc korun.

V tomto roce se do začátku prosince v Plzeňském kraji prodaly Skutečné dárky za 200 tisíc korun, a toto číslo ještě není konečné. Očekává se další nárůst, protože až 80 % dárků lidé koupí v době těsně před Vánocemi. Celkově za 12 let lidé z Plzeňska utratili za Skutečné dárky bezmála 5 milionů korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …