Domů / Plzeňský rozhled / Za čtvrtinu letních prázdnin navštívilo koupaliště přes 16 tisíc lidí

Za čtvrtinu letních prázdnin navštívilo koupaliště přes 16 tisíc lidí

Za první dva týdny měsíce července navštívilo Městské koupaliště Rokycany 16 694 lidí. Za červen využilo druhé největší přírodní koupaliště v České republice sedm tisíc lidí. Koupaliště má rozlohu 12 tisíc metrů čtverečních a v pondělí 17. července mělo teplotu vody téměř 27 stupňů.

V sobotu 15. července, kdy teploty šplhaly nad 35 stupňů, jsme měli letošní zatím návštěvnický rekord. Přišlo 3 768 lidí. Od začátku sezony 1. června máme návštěvnost přes 23 tisíc lidí. V červenci loňského roku byla návštěvnost 20 259 lidí. Vloni jsme zaznamenali pátou největší návštěvnost – 50 210 návštěvníků, zcela nejvyšší byla v roce 2018, přes 79 tisíc lidí. Doufáme, že letos se dostaneme na úroveň loňské návštěvnosti. Kvalita vody je navíc stále vynikající,“ doplnil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.

Zájemci mohou sledovat počet návštěvníků či teplotu vody na webu Sportovních zařízení města Rokycany: https://www.sport.rokycany.cz/

Město upozorňuje návštěvníky, že na uzavřeném koupališti je zakázáno používat paddleboardy, a to z důvodu bezpečnosti ostatních plavců. Návštěvníci poprvé mohou tady platit také platební kartou. Městská knihovna Rokycany pro ně připravila knihovnu hned za vstupem na koupaliště. K dispozici je i několik stánků s občerstvením.

Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů.

Celodenní vstupné pro dospělého činí 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …