Domů / Plzeňský rozhled / Započala rozsáhlá rekonstrukce Centrálního příjmu FN Plzeň-Lochotín

Započala rozsáhlá rekonstrukce Centrálního příjmu FN Plzeň-Lochotín

Ve středu 1. listopadu 2017 začala plánovaná rekonstrukce Centrálního příjmu, vchod C ve FN Plzeň – Lochotín. Její 1. etapa se týká prostoru bývalé pokladny a přilehlých částí a bude spojena s určitým nepohodlím, zvýšenou prašností, hlukem a možnou delší čekací dobou na ošetření. Pokladna FN Plzeň je přesunuta k blízkosti vchodu D.

 

„Chceme požádat širokou veřejnost o shovívavost a trpělivost, tato plánovaná rekonstrukce přinese pacientům i zaměstnancům zvýšené pohodlí a komfortní prostředí, provoz ambulancí Centrálního příjmu nebude nijak omezen. Žádáme návštěvníky a pacienty, pokud nepřichází na centrální příjem, aby pro návštěvu nemocnice využili vchod B. O dalším postupu a eventuálních omezeních budeme veřejnost včas informovat,“ sdělila tisková mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. 

 

V současnosti Centrální příjem Lochotín zajišťuje péči pro emergency, traumatologii a pacienty interních oborů (interní, neurologické a psychiatrické ambulance), na Centrálním příjmu je  ročně ošetřeno  více jak 42 000 pacientů.

FN Plzeň touto rekonstrukcí realizuje  zcela novou koncepci ošetřování  – systém sálového ošetřování urgentních pacientů. Na jednom místě bude celkem 13 akutních  a expektačních lůžek (lůžko v nemocnici, na němž se krátkodobě sleduje vývoj pacientova stavu). Tato prostorová změna umožní důkladné třídění pacientů do zón dle potřeby naléhavosti  a bude zajištěna vyšší prostupnost, díky které se nepotká těžce nemocný pacient s osobou s lehčím poraněním či onemocněním.

Dosud na Centrální příjmu fungoval systém, kdy  pacient přicházel  za lékařem. Cílem rekonstrukce je změna, díky níž lékař přichází za svým pacientem.  K tomu napomůže nově vybudovaný prostor recepce, ve které  bude sestra, pod dozorem lékaře urgentního příjmu, třídit  pacienty dle naléhavosti. Těžce nemocní pacienti budou v prostoru pro akutní péči a nemocní s lehčím onemocněním vyčkají na ambulantní ošetření na ambulanci. Kromě zvýšeného komfortu pro pacienty  i zaměstnance očekáváme i zkrácení  čekací doby pro nemocné.

 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …