Domů / Plzeňský rozhled / Záchranným stanicím živočichů přispěje kraj 3,5 milionů korun

Záchranným stanicím živočichů přispěje kraj 3,5 milionů korun

Krajští radní  schválili individuální dotaci ve výši téměř 3,5 mil. korun pro záchranné stanice živočichů na podporu jejich provozu. Jde o ZO ČSOP Rokycany, která obdrží dotaci ve výši 400 200 Kč pro využití v rámci projektu Podpora záchranné stanice živočichů Rokycany, a ZO ČSOP – TOS záchranná stanice v Tachově, která obdrží dotaci 733 700 Kč. Tu využije v rámci projektu Podpora na provoz záchranných stanic.

Zároveň rada doporučila   krajskému zastupitelstvu, které z hlediska finanční výše spadají do kompetence zastupitelstva, schválit další dvě dotace. Tou první je Dobrovolný ekologický spolek – ochrana ptactva, Plzeň, který v rámci projektu Podpora na provoz záchranné stanice Plzeň 2024 využije dotaci 1,07 mil. Kč. Dotaci 1,3 mil. Kč pak obdrží po schválení zastupitelstvem také ZO ČSOP Spálené Poříčí, a to na projekt Péče o handicapované živočichy v záchranné stanici živočichů ve Spáleném Poříčí v roce 2024.

Ing. Josef Bernard

„Tyto záchranné stanice pečují v rámci své činnosti o zraněné volně žijící živočichy. To znamená, že zajišťují péči o ně, ale i odchyt, deponaci, veterinární ošetření, nákup krmení a léčbu včetně nákladů na jejich zpětný návrat do volné přírody,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Josef Bernard a dodává: „Součástí činnosti záchranných stanic je také environmentální vzdělávání a osvěta, kterou zabezpečují nejen ve svých prostorách ale i na školách.“

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …