Domů / Plzeňský rozhled / Zahájení plzeňského adventu odstartuje rozsvícení vánočního stromu

Zahájení plzeňského adventu odstartuje rozsvícení vánočního stromu

Slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky v Plzni, jemuž předchází kulturní program, bude patřit první adventní neděle 3. prosince 2023.  Kulturní program na náměstí Republiky začne v 16 hodin.

Vánoční strom se slavnostně rozsvítí v 18 hodin po svátečnímu slovu biskupa plzeňského Tomáše Holuba a primátora města Plzně Romana Zarzyckého. První adventní chvíle s rozsvíceným vánočním stromem zpestří program členů muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla a poté vystoupí zpěvačka Tereza Mašková.

Vánoční strom letos Plzeňanům daroval Václav Kabrna. Vyrostl na pozemku v Dýšině. Je to smrk ztepilý vysoký 15 metrů. Pokácen byl v neděli 12. listopadu a ve stejný den večer byl přivezen na náměstí Republiky. „S parcelou máme stavební záměry, proto jsme chtěli strom pokácet. Plzni jsme ho nabízeli už před dvěma lety, tenkrát ale neměl potřebnou výšku. Jsme rádi, že dorostl, že má pěkný tvar a že má tak skvělé využití a dělá lidem radost. Určitě se s rodinou pojedeme podívat na jeho slavnostní rozsvícení,“ řekl dárce stromu Václav Kabrna.

Celková délka použitých světelných řetězů, které strom zdobí, dosahuje ke čtyřem kilometrům. Výzdoba stromu je dále doplněna světelnými hvězdami, 3D nesvětelnými zlatými hvězdami, LED padajícím světlem, plastovými ozdobami a světelnou špičkou na vrcholu stromu. Celkem to je cca šest desítek prvků.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …