Domů / Plzeňský rozhled / Zahradní slavnosti letos nahradí Květy baroka

Zahradní slavnosti letos nahradí Květy baroka

Součástí letošního projektu Barokní region Čechy – Bavorsko jsou také Květy baroka, které se uskuteční  na zámku ve Svojšíně ve dnech 1. a 2. srpna 2020. Tentokrát však půjde o akci ve skromnějším formátu.

„Jiné roky děláme, jak víte, Zahradní slavnosti, které zahrnují také bohatý program a jarmark na zámeckém nádvoří. Ten však tentokrát nebude, zato na květinovou výzdobu a malý kulturní program v zámeckém parku se návštěvníci těšit mohou,“ sdělil Tomáš Petráň, místostarosta Svojšína.

Hlavním cílem projektu Barokní region Čechy – Bavorsko je zvýšení hodnoty a propojení společného kulturního dědictví bavorského a Plzeňského regionu. Projekt má za cíl propojit přeshraniční aspekt barokních památek jakožto společného kulturního dědictví. Záměrem projektu je oživení přeshraniční kulturní výměny, citelné zvýšení kulturní a turistické aktivity, spojení památek a akcí, zainteresování mladé generace, objevování ukrytých barokních pokladů a oživení celé epochy inovativními příspěvky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Unikátní linka Prazdroje vytřídí 81 tisíc lahví za hodinu

Automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve zprovoznil v plzeňském pivovaru Prazdroj. Jde o jedinou instalaci svého …