Domů / Plzeňský rozhled / Zahraniční dobrovolníci zvelebují farmu v Horažďovicích

Zahraniční dobrovolníci zvelebují farmu v Horažďovicích

Skupina dobrovolníků  se rozhodla zlepšit zázemí Přírodovědné stanice v Horažďovicích a umožnit rodinám přímý kontakt se zvířaty. Kromě úpravy areálu se budou účastníci podílet i na krmení zvířat ve venkovních chovech, budou  zlepšovat jejich životní podmínky a pečovat o zahradu.

Podle preferencí se mohou zkušenější dobrovolníci zaměřit i na drobné opravy výběhů, případně zlepšit některé výukové prvky, které v zahradě využívají účastníci volnočasových aktivit. Volné chvíle budou moci návštěvníci vyplnit výlety. Mohou se například vydat na zříceninu hradu Rabí či Prácheň nebo na obyčejnou procházku po městě. V případě příznivého vodního stavu čeká na účastníky splutí řeky Otavy. Během projektu se pořádají tzv. Mezinárodní večery, při kterých prezentují účastníci různých národností své tradiční zvyky a podporují tím mezikulturní vzdělávání.  

Projekt je organizován ve spolupráci s Envicentrem PROUD. Spolu s Přírodovědnou stanicí slouží PROUD jako středisko environmentálního vzdělávání, které realizuje jedno i vícedenní vzdělávací kurzy pro školní kolektivy. Coby součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích, poskytují zázemí pro zájmovou činnost mládeže (přírodovědně laděné kroužky), přes prázdniny slouží jako základna pro pobytové a příměstské tábory.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …