Domů / Plzeňský rozhled / Zcela nový cyklobus vyjede z Rokycan do Brd už 18. května

Zcela nový cyklobus vyjede z Rokycan do Brd už 18. května

Trasa tohoto nového cyklobusu do Brd povede z rokycanského autobusového nádraží přes Kamenný Újezd, Hrádek, Mirošov, Skořice, Trokavec, Vísky, Číčov, Borovno do Míšova a na Teslíny, kde končí. Jezdit bude každou sobotu,  neděli a státní svátek až do 13. října. 

První spoj vyjíždí v 9:10 z autobusového nádraží Rokycany, kde   navazuje na vlak od Plzně a od Mýta. Na Teslíny  dorazí  v 9:58 hodin. Dopoledne a odpoledne pojedou dva spoje mezi Míšovem/Teslíny do Mirošova k vlakovému nádraží (zastávka Mirošov, Jednota), kde spoj navazuje na vlaky do Rokycan (resp. z Rokycan). Poslední spoj odjíždí v 17:35 z Míšova do Rokycan, kam přijede v 18:19. Zde navazuje na rychlíky na Prahu a Plzeň.

Kapacita cyklobusu je celkem pět kol, pro cestující je 78 míst. Na lince platí běžné jízdenky IDPK. Místo pro kolo je možné si rezervovat. Stačí si zakoupit jízdenku na požadovaný spoj v mobilní aplikaci Virtuální karta a při nákupu zaškrtnout políčko „Přidat kolo“. Zároveň jízdenkou vám bude prodána jízdenka pro kolo včetně místenky.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …