Domů / Plzeňský rozhled / Změny v projektu Klatovské nemocnice přijdou na 4 miliony

Změny v projektu Klatovské nemocnice přijdou na 4 miliony

Navýšení finančních prostředků pro stavební projekt Klatovské nemocnice schválila rada Plzeňského kraje. Jde o částku ve výši 4 mil. Kč na zpracování projektové dokumentace na dostavbu budov SO1 a SO2 v monobloku a výstavbu nové budovy S07 u monobloku v Klatovské nemocnici.

Klatovská nemocnice

Radní tuto akci sloučili se   zpracováním projektové dokumentace ke stavebnímu projektu na vybudování urgentního příjmu v Klatovské nemocnici.  „Celková částka na vypracování projektových dokumentací tak činí 18,52 mil. korun.  Prodloužen byl i termín jejich dokončení až do roku 2024,“ informoval náměstek pro oblast ekonomiky, investic a majetku Roman Zarzycký.

Dále krajská rada schválila stavební úpravy druhého nadzemního podlaží v objektu č. 204.  Je na ně vyčleněno 4,6 mil. Kč a spočívají ve změně původního užívání prostor 2.NP jako lůžkového oddělení ORL na lůžkové oddělení dlouhodobé intenzivní péče (DIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP). Změnou charakteru pacientů dojde mimo jiné   nutné vybudovat dvě venkovní  úniková schodiště z 2.NP objektu čp. 204.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Úpravy sítí pro připojení obnovitelných zdrojů si vyžádají miliardy korun

Do své distribuční soustavy letos investuje společnost ČEZ Distribuce  rekordních 18,6 miliard korun. Pro rychlejší …