Domů / Plzeňský rozhled / Změny v projektu Klatovské nemocnice přijdou na 4 miliony

Změny v projektu Klatovské nemocnice přijdou na 4 miliony

Navýšení finančních prostředků pro stavební projekt Klatovské nemocnice schválila rada Plzeňského kraje. Jde o částku ve výši 4 mil. Kč na zpracování projektové dokumentace na dostavbu budov SO1 a SO2 v monobloku a výstavbu nové budovy S07 u monobloku v Klatovské nemocnici.

Klatovská nemocnice

Radní tuto akci sloučili se   zpracováním projektové dokumentace ke stavebnímu projektu na vybudování urgentního příjmu v Klatovské nemocnici.  „Celková částka na vypracování projektových dokumentací tak činí 18,52 mil. korun.  Prodloužen byl i termín jejich dokončení až do roku 2024,“ informoval náměstek pro oblast ekonomiky, investic a majetku Roman Zarzycký.

Dále krajská rada schválila stavební úpravy druhého nadzemního podlaží v objektu č. 204.  Je na ně vyčleněno 4,6 mil. Kč a spočívají ve změně původního užívání prostor 2.NP jako lůžkového oddělení ORL na lůžkové oddělení dlouhodobé intenzivní péče (DIP) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP). Změnou charakteru pacientů dojde mimo jiné   nutné vybudovat dvě venkovní  úniková schodiště z 2.NP objektu čp. 204.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …