Domů / Plzeňský rozhled / Zmodernizují pokoje, vstupní schodiště a rampu pro bezbariérový přístup

Zmodernizují pokoje, vstupní schodiště a rampu pro bezbariérový přístup

Kolej Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) v Baarově ulici čeká od podzimu stejně rozsáhlá rekonstrukce, jakou prošla vedlejší kolej v Máchově 20. Budova, postavená v roce 1966, získá nový vnější obvodový plášť se zateplením, nová okna, topení, rozvody vody a kanalizace, novou elektroinstalaci, počítačové sítě a systémy zabezpečení.

ZČU – koleje v Baarově ulici

Stavební úpravy přinesou také změnu vnitřních dispozic ubytovacích jednotek a sociálních zařízení. Do jednolůžkových pokojů budou dostavěna nová sociální zařízení. Opravy se dočká také vstupní schodiště s podestou, kde přibyde nová rampa pro bezbariérový přístup, rekonstrukcí projdou i venkovní chodníky.

Akce by měla být dokončena do poloviny roku 2025. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí téměř 167 milionů korun bez DPH. Na financování celkové rekonstrukce a modernizace budovy se přitom ze 60 procent bude podílet Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, 40 procent uhradí ZČU z vlastních zdrojů. Po dobu rekonstrukce bude kolej s kapacitou 382 lůžek z důvodu stavebních prací uzavřena. Po ní však budou pro studující připraveny pokoje s vysokým komfortem ubytování. Počet lůžek vzroste na 390.

Po dobu rekonstrukce se do náhradních prostor přestěhuje také borská pobočka MŠ kardinála Berana, která od září 2017 působí v přízemí budovy. Školku, jejímž zřizovatelem je Biskupství plzeňské, navštěvují také děti zaměstnanců ZČU. V roce 2019 pro ni ZČU zrekonstruovala i druhou část přízemí, takže školka mohla navýšit svoji kapacitu. Připravovaná rekonstrukce koleje tak už nebude zahrnovat přímo prostory školky, z bezpečnostních a hygienických důvodů je však nutné ji dočasně přestěhovat. ZČU pro tyto potřeby vyčlenila prostory v nedaleké budově koleje na Klatovské 200.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …