Domů / Plzeňský rozhled / ZOO ve znamení ptačího světa

ZOO ve znamení ptačího světa

Doprovodným programem ožije okolí statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně i tuto sobotu 2. dubna. Bude věnován od 10 do 17 hod. připomínce 110. výročí vyhlášení 1. dubna Mezinárodním dnem ptactva. Jeho tradici odstartovalo v roce 1906 podepsání mezinárodní konvence o ochraně užitečného ptactva.   

A na co se mohou návštěvníci  zoologické a botanické zahrady při Ptačí sobotě na statku Lüftnerka těšit?

Pro děti se jistě stane hlavním magnetem strom  s dravčím hnízdem, který pro ně připraví stromolezci ze společnosti Prostrom Bohemia Plzeň. Úkolem účastníků atrakce bude pod vedením odborníků na výškové práce v korunách stromů dopravit po laně do větví co nejrychleji koš s atrapou kamery snímající život v hnízdě. Své příznivce si určitě najde rovněž soutěžní naučná stezka, stejně jako další vědomostní soutěže. Určitě i proto, že za úspěšné splnění úkolů bude čekat na soutěžící odměna. 

Součástí ptačí soboty bude i výstavka ptačích budek pro naše nejčastěji se vyskytující opeřence. 

A na závěr pozvání k sobotní návštěvě plzeňské zoologické a botanické zahrady dobrá zpráva pro všechny nositele ptačích jmen: U pokladen na vás čeká po předložení průkazu totožnosti zlevněné vstupné! (Neplatí do DinoParku a Akva-tera na Palackého tř.)

 

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …