TOTEM nejenom registruje seniory na očkování proti covid-19

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM spustilo v loňském roce 17. března Kontaktní centrum pro osoby v nouzi, kde senioři, rodiče samoživitelé a lidé v krizové situaci našli pomoc. Dobrovolníci centra těmto občanům zajistili nákup, vyzvedli léky i vyvenčili pejska. Letos 18. ledna navíc TOTEM spustil linku, na které nejstarší občané krajské metropole i celého kraje mohou žádat o pomoc s registrací na očkování proti covid-19. TOTEM je pro plzeňské seniory důvěrnou linkou, proto se na jeho operátory často obrací kvůli psychologické podpoře či jen z důvodu popovídání. Za rok pandemie koronaviru  odbavilo centrum TOTEM přes 8500 požadavků.  

„Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM je od prvních dní pandemie koronaviru v České republice, tedy od března loňského roku, zcela stěžejním partnerem pro město Plzeň. Centrum od prvních dní poskytuje především pomoc pro naše nejstarší spoluobčany, a to díky svým dobrovolníkům, kteří vyřizují nákupy potravin, léků seniorům, ale fungují také jako psychická podpora pro konkrétní seniory. Od letošního ledna navíc pomáhají seniorům s registrací na očkování proti covid-19,“ uvedl primátor města Martin Baxa. 

Od začátku pandemie koronaviru se na ně obrátilo  celkem 4106 klientů, většinou z řad seniorské populace. Za rok pandemie se   zapojilo 312 dobrovolníků, v současnosti je  v projektu 120 aktivních dobrovolníků. Co se týká očkování proti covid-19, přijali   3750 hovorů, z toho bylo 2747 dotazů z Plzně, zbylé dotazy byly od občanů z celého Plzeňského kraje. Zaregistrovali   1310 klientů na očkování, z toho již je 744 občanů naočkováno, čekatelů na termín očkování je v   databázi   na 350. Na samotné očkování  i dobrovolníci doprovodili 153 seniorů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Plzeňská ZOO hlásí – medvědi jsou vzhůru, můžete je vidět!

Medvědi nezklamali a bezprostředně před MDŽ se probudili. V těchto dnech vyrážejí na první krátké …