Mezi obcemi Loučim a Libkov pojedete kyvadlově

Dnes budou zahájeny práce na opravě silnice I/22 na rozhraní okresů Domažlice a Klatovy. Zadavatelem je Ředitelství silnic a dálnic.

ilustrační foto

Oprava se týká úseku silnice mezi obcemi Loučim a Libkov, kdy oprava povrchu vozovky na průtahu obce Libkov je součástí stavby. Kromě opravy asfaltového souvrství vozovky budou v rámci akce také upraveny krajnice a pročištěny příkopy. Opraveno bude vodorovné dopravní značení a také hospodářské sjezdy v celém řešeném úseku. Celková délka úpravy je zhruba 2,1 km.

Oprava bude prováděna po polovinách za částečné uzavírky silnice. Provoz tak bude po dobu prací na vozovce veden jedním jízdním pruhem kyvadlově.

Stavební úpravy na vozovce provede pro Ředitelství silnic a dálnic firma COLAS CZ, která uspěla ve výběrovém řízení s cenou 14, 2 mil. Kč bez DPH. Dokončení stavby je plánované v první polovině října letošního roku.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Nezaměstnanost v kraji zůstala v únoru třetí nejnižší v ČR

K 28. 2. 2025 evidovala Krajská pobočka Úřadu práce v Plzni celkem 15 330 uchazečů …