Propojit všechny generace, aby si společně užily krásný den – takový cíl si vytkli organizátoři II. ročníku Měcholupského dunění – ukaž svoje umění, zahrají kapely, chybět nebudou ukázky řemesel či něco dobrého na zub. Uskuteční se v sobotu 14. 8. 2021 od 14.00 hodin na návsi, pod pergolou a v hasičské zbrojnici v Měcholupech u Blovic na jižním Plzeňsku.

Hlavní myšlenkou celodenní akce je aktivní zapojení veřejnosti, aby si tady každý našel, co se mu bude líbit a mohl si vše vyzkoušet. Něco hezkého si poslechl, koupil, vyrobil, nebo se něco naučil. Kapely hrají různé žánry, tak si každý najde svůj styl. Celý den budou k vidění i vyzkoušení rozličná řemesla.

„Kdo by nechtěl vidět při práci například kováře Pepka Růžičku, ochutnat domácí sýry od naší sýrařky Jindřišky Jandečkové, dozvědět se, jak se dřív předlo na kolovratu u přadleny paní Dagmar Šnoblové Čistecké, obdivovat krásu výrobků z perníku a zkusit si zdobení, které si pro vás připravila Maruška Tymlová? Přijďte se podívat, jaká je krásná modrobílá Klenovická keramika od Ivanky Tesárkové nebo si vyzkoušejte svoje šikovné ruce a něco si vyrobte pod dohledem zkušených lektorek Heleny Holzmanové a Evy Valmové,“ uvádí Simona Růžičková, předsedkyně kulturní komise Měcholup.

Kapely, které zahrají:
Štreka – country folk blues
Spirituál Kvíltet – folk
Radosta – pro milovníky filmu Kulový blesk
Metalíza – rock’n’roll
Iron Maiden revival Klatovy
Do konce? – punkrock