Daikin podporuje vzdělávání v technických a přírodovědných oborech

Zaměstnavatelé z Plzeňska se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků především v technických oborech. Proto ve spolupráci s krajským úřadem Plzeňského kraje pořádají již pátý ročník akce Ručičky kraje. Letošní ročník se uskuteční v úterý 12. 6. od 10 do 14 hodin na nádvoří Krajského úřadu v Plzni.   

Cílem již tradiční akce je seznámit žáky škol i veřejnost s technickými obory. Mezi prezentujícími je i řada významných zaměstnavatelů regionu, příkladem může být firma Daikin, která v plzeňském závodě na klimatizační jednotky zaměstnává přes 2000 pracovníků. Zástupci výroby Daikin na akci přivezou ukázat nejnovější a originální robotická zařízení, která využívají na svých výrobních linkách.

„Je nutné, abychom se účastnili i takovýchto akcí. Musíme se snažit mladé žáky a studenty přilákat k technickým oborům. Spousta dětí si myslí, že technika je nuda a že se jedná o práci čistě manuální, často ve špinavém a nemoderním pracovním prostředí.  Právě na těchto akcích se snažíme ukázat, že i tento obor vyžaduje kreativitu a určitý talent,“ říká Tomáš Matoušek, náborový a PR specialista společnosti Daikin.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Pomník připomene poslední boje americké 90. pěší divize

Poskytnutí hned tří účelových dotací v oblasti kultury posvětili krajští radní. Pobočnému spolku SH ČMS-Sboru …