Do konce prázdnin opraví tramvajové koleje i silnice

Kilometrový úsek tramvajové trati na Koterovské, na Klatovské úsek Tylova – sady Pětatřicátníků. Plzeň musí opravit přes letní prázdniny špatný stav svých kolejí. Opravy mají skončit před začátkem nového školního roku. 

Červenohrádecká ulice

Město také buduje nové dopravní stavby – na Vinicích novou okružní křižovatku, která napojí ulici Na Chmelnicích na poslední část západního městského okruhu. Nová okružní křižovatka se staví také v Doudlevcích u Tyršova mostu. V srpnu začne i dlouho očekávaná rekonstrukce Červenohrádecké ulice spojující Újezd s Červeným Hrádkem.

Letos Plzeň čekají přes prázdniny dvě zásadní akce na tramvajovém tělese – opravy kolejových tratí na Klatovské a Koterovské. Opravy kolejí měly na Klatovské začít již loni, ale nabídková cena z výběrového řízení byla příliš vysoká, proto město muselo akci odložit. Díky odložení opraví plynárna při opravě tramvajové trati plynové potrubí.   Co se týká Koterovské, tramvajová trať byla postavena v roce 1962, poslední opravou prošla v roce 1997. V loňském roce se stav kolejí na trati číslo 2 na Světovar prudce zhoršil.

Město   také investuje do nových dopravních staveb. Zásadní stavbou je okružní křižovatka u Tyršova mostu, nová okružní křižovatka vzniká také Na Chmelnicích, kde se napojí západní okruh. V případě Červenohrádecké ulice, rekonstrukcí město a kraj zásadně přispějí k větší bezpečnosti chodců a cyklistů vybudováním smíšené cyklostezky i samotných řidičů. Vznikne tam totiž nová cyklostezka se smíšeným provozem.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Před 20 lety se bobr evropský vrátil na Šumavu

Správa Národního parku Šumava si již pro tradiční, celoroční téma letos zvolila návraty. V rámci …