Domů / Plzeňský rozhled / Komenského ulice dostane nový asfaltový povrch

Komenského ulice dostane nový asfaltový povrch

Během července nechá Správa veřejného statku města Plzně opravit povrch vozovky s přilehlými parkovacími stáními v Komenského ulici. Stavba, která vyjde na 6,5 milionu korun včetně DPH, bude provedena po částech za úplné uzavírky pro dopravu.  

Vozovka v Komenského ulici je už v havarijním stavu. Asfalt je popraskaný, jsou v něm propadliny a tvoří se výmoly. Komunikaci je nutné opravit. V rámci stavby tak bude ofrézován živičný kryt a poté bude provedena recyklace jeho podkladu za studena na místě. Poté bude položen nový kryt, firma vyrovná obruby vozovky a opraví přilehlá parkoviště. Nakonec bude obnoveno původní vodorovné dopravní značení.

Oprava Komenského ulice je rozdělena na tři úseky a bude probíhat postupně. Doba provádění stavby byla stanovena na 60 dní, nicméně zhotovitel se zavázal tuto dobu zkrátit o více než polovinu. Stavba je rozdělena na dvě etapy. V té první, která začala včera 29. června, bude postupně opravena část Komenského ulice od ulice Spojenců až po poslední křižovatku před křížením s Lidickou, v té druhé, která má skončit 24. července, pak zbývající část Komenského od ulice Spojenců až ke Studentské. Současně nechá Městský obvod Plzeň 1 vybudovat 12 parkovacích míst před 87. MŠ v Komenského ulici.

Opravovat se bude jen průjezdná část Komenského ulice. Účelové komunikace, které jsou její součástí a na průjezdnou komunikaci navazují, se opravovat nebudou. Během stavby budou však v určitou dobu nepřístupné. Řidiči tak budou muset svá auta přeparkovat nebo je během uzavírky vjezdu na danou část komunikace nepoužívat.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …