Domů / Plzeňský rozhled / Komenského ulice dostane nový asfaltový povrch

Komenského ulice dostane nový asfaltový povrch

Během července nechá Správa veřejného statku města Plzně opravit povrch vozovky s přilehlými parkovacími stáními v Komenského ulici. Stavba, která vyjde na 6,5 milionu korun včetně DPH, bude provedena po částech za úplné uzavírky pro dopravu.  

Vozovka v Komenského ulici je už v havarijním stavu. Asfalt je popraskaný, jsou v něm propadliny a tvoří se výmoly. Komunikaci je nutné opravit. V rámci stavby tak bude ofrézován živičný kryt a poté bude provedena recyklace jeho podkladu za studena na místě. Poté bude položen nový kryt, firma vyrovná obruby vozovky a opraví přilehlá parkoviště. Nakonec bude obnoveno původní vodorovné dopravní značení.

Oprava Komenského ulice je rozdělena na tři úseky a bude probíhat postupně. Doba provádění stavby byla stanovena na 60 dní, nicméně zhotovitel se zavázal tuto dobu zkrátit o více než polovinu. Stavba je rozdělena na dvě etapy. V té první, která začala včera 29. června, bude postupně opravena část Komenského ulice od ulice Spojenců až po poslední křižovatku před křížením s Lidickou, v té druhé, která má skončit 24. července, pak zbývající část Komenského od ulice Spojenců až ke Studentské. Současně nechá Městský obvod Plzeň 1 vybudovat 12 parkovacích míst před 87. MŠ v Komenského ulici.

Opravovat se bude jen průjezdná část Komenského ulice. Účelové komunikace, které jsou její součástí a na průjezdnou komunikaci navazují, se opravovat nebudou. Během stavby budou však v určitou dobu nepřístupné. Řidiči tak budou muset svá auta přeparkovat nebo je během uzavírky vjezdu na danou část komunikace nepoužívat.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …