Podporu ve výši 150 tis. Kč schválila krajská rada pro Českou televizi na výrobu dokumentu o Jindřichu Polákovi, autorovi známých děl Pan Tau nebo Návštěvníci. Pod pracovním názvem Návštěvník Jindřich Polák vznikne dokument mapující výraznou osobnost samotného režiséra, spolutvůrce fenoménu rudé sci-fi a specifického žánru dětské fantazy.

„V připravovaném filmu budou vůbec poprvé použity osobní archivy, které dodají dílu unikátnost a exkluzivitu. Zároveň budou natočeny i rozhovory s klíčovými osobnostmi, které s Jindřichem Polákem spolupracovaly, a budou také přiblížena místa natáčení nadčasových seriálů. Dokument se bude natáčet také v našem kraji, jelikož právě druhá řada legendárního seriálu Pan Tau byla natáčena v Domažlicích,“ vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka. Dokument bude dokončen v květnu příštího roku, autorem scénáře a režisérem je Jakub Skalický.
Rada schválila také 22 mil. Kč pro žadatele programu na revitalizaci objektů kulturního dědictví v obcích Plzeňského kraje pro rok 2024. Do uzávěrky přišlo celkem 37 žádostí s požadavky na téměř 30 mil. Kč. Dotace budou využity např. na opravu hřbitovní zdi (Bor u Tachova-Holostřevy 330 tis. Kč), opravu objektu bývalé sýpky (Bukovník, 100 tis. Kč), historická hasičská zbrojnice (Kokašice, 800 tis. Kč), bývalá hospodářská usedlost (Křelovice, 1 mil. Kč), oprava historických kamenných dlážděných povrchů náměstí (Nepomuk, 1 mil. Kč), návesní kaple sv. Anny (Vochov, 200 tis. Kč) obnova v minulosti zničené kaple Panny Marie (Svojšín-Řebří, 600 tis. Kč).