Domů / Plzeňský rozhled / Na tradiční Hamernický den z Muzea dopravy ve Strašicích

Na tradiční Hamernický den z Muzea dopravy ve Strašicích

Muzeum dopravy se pro letošní rok  opět otevírá veřejnosti, a to poprvé o víkendu 19. a 20. května  od 10 do 17 hodin (po oba dny). V sobotu se členové muzea podílejí na tradiční akci Hamernický den. Jejich autobusy budou spojovat Strašice, vodní hamr v Dobřívě a nádraží v Mirošově, odkud budou jezdit historické motoráčky na trase Nezvěstice – Rokycany. Nově připravili jízdy autobusů pro veřejnost i v neděli. Na okružní lince po Strašicích každou lichou hodinu (od 11 do 17 hodin) vyjede autobus značky Karosa či Škoda.

Novinkou letošní sezóny je například plzeňský tramvajový vůz č. 6 z roku 1899. Původně elektrický vůz, který byl v roce 1936 přestavěn na vlečný vůz, vozil Plzeňany až do roku 1957. Následně vůz sloužil jako sklad a posléze včelín v Sedlci nedaleko Plzně. V muzeu je tramvaj v současnosti k vidění v nálezovém stavu.

Muzeum dopravy ve Strašicích je prozatím přístupné pouze jeden víkend v měsíci, vždy o předem vyhlášených termínech od dubna do října od 10 do 17 hodin, dále pro objednané skupiny i mimo vyhlášené termíny po předchozím objednání. Při vybraných akcích  jsou v provozu také klubová vozidla na historických linkách. Stálé zpřístupnění muzea bude možné až po rekonstrukci budovy.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …