Parostrojní festival v Holoubkově a výstava ostatní techniky se koná v sobotu 12. května. Dorazit tam můžete například parním vlakem z PLZNĚ hl.n. , a to v 8: 45 hodin a 13: 40 hodin. Kromě historické techniky uvidíte moderovanou historickou roadshow, dětskou stezku stoletím páry, historickou módní přehlídku, modelovou námořní bitvu, vojsko nebo třeba klub historických bicyklů.
Na co se letos můžete těšit historická vozidla na parní, naftový i benzinový pohon, automobily, motocykly, traktory, parní válec, stabilní motory, těžká vojenská technika, historické velocipedy, bitva křižníků na rybníce, různé další stroje, moderní zemědělská technika, moderní automobily, spousta dobrého jídla a zábavy. Na vodní ploše bude sehrána bitva modelů křižníků, exkluzivními body programu jsou: jízda v budce parní lokomotivy a Parní Show Jamese Watta.
Výtěžek, který festival přinese, se použije na dokončení historických vagónů, které sdružení nutně potřebuje k jeho dalšímu fungování, které pod názvem 1. základní organizace Iron Monument Club zachraňuje historickou železniční techniku již přes 20 let. Areál akce je situován do prostor Holoubkovského rybníka, místní železniční stanice a přilehlých prostor, které jsou vzájemně propojeny. Železná lávka přes kolejiště navíc skvěle umožňuje sledovat příjezdy a odjezdy parních vlaků.