Květen se blíží a na Šumavě bude až do října znovu sídlit štáb režiséra Jaroslava Soukupa. Opět se sem vracejí staří známí hrdinové z kultovního seriálu Policie Modrava. Tentokrát už se čtvrtou a prý skutečně poslední sérií.

„Tak zase se vracíme na místo činu, i když já na Šumavě žiji, takže spíš herci, štáb, komparzisté. Věřím, že počasí bude moudřejší a všechno zvládneme,“ říká režisér Soukup s tím, že kromě už známých tváří, se objeví i nové postavy a bezpočet epizodních i komparzních herců. Těch bude více jak 600.
„Dát dohromady takový projekt, není legrace. Vyřešit například jen na 1500 závazků účinkujících, není legrace,“ podotkl Soukup, který se ale na své kolegy a kamarády těší.

Půjde opět o osmidílnou sérii kapitánky Vinické a jejího týmu. Co vše se bude odehrávat, kdo bude krást, vraždit, kdo bude podezřelý, kdo se do koho zamiluje nebo kdo se s kým rozejde? Na to si diváci musejí počkat do příštího roku. Až v roce 2022 bude pak seriál na Nově k vidění.
Do té doby uplyne hodně vody. Po natočení bude následovat post produkce, což je vždy další nejtěžší úkol vše správně sestříhat, vybarvit, ozvučit, přidat muziku, kterou opět skládá Zdeněk Barták, a zfinalizovat.
„Diváci se mají opět na co těšit a jsme velmi rádi, že se za ty předchozí tři série podařilo dostat tenhle seriál mezi skutečné legendy,“ pochvaluje si režisér Soukup, který se také nechal přemluvit k nově natáčené sérii, protože tou předchozí chtěl opravdu skončit.
Díky Policii Modrava se také na Šumavě více rozhýbal turismus a také realitní trh. Už před několika lety projevili lidé extrémní zájem o koupi chat, chalup a apartmánů. Dokonce i některé domy, které si v seriálu zahrály, byly postupem let prodány, právě proto, že je proslavila Modrava. (pru)