Domů / Plzeňský rozhled / Žáci technických oborů převzali také letos kufříky s nářadím

Žáci technických oborů převzali také letos kufříky s nářadím

V rámci podpory technického vzdělávání mládeže přistoupil i v letošním roce Plzeňský kraj k motivaci žáků technických oborů zakončených výučním listem předáním kufříků se sadou ručního nářadí. Do projektu je zapojeno celkem 19 středních škol v Plzeňském kraji, které vzdělávají žáky v tříletých technických oborech. Celkem 63 sad nářadí předala dnes náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová žákům na Střední průmyslové škole strojnické a Střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni.

„Školy letos obdrží pro žáky prvních ročníků technických oborů zakončených výučním listem celkem 913 sad ručního nářadí. To žáci využijí nejen při výuce, ale i k vlastní potřebě. Podpora je zaměřena na obory strojní, elektrotechnické, stavební a v letošním roce také na zemědělství a lesnictví,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

Ve stavebnictví jsou podporovány obory zedník, zednické páce, instalatér, tesař, tesařské práce, pokrývač, kamnář a malířské a natěračské práce. V elektrotechnice jsou podporovány obory elektrikář, autoelektrikář, elektromechanik pro zařízení a přístroje, elektrikář – silnoproud, elektrotechnické a strojně montážní práce.  Ve strojnictví jsou podporovány obory mechanik opravář motorových vozidel, klempíř, obráběč kovů, karosář, nástrojař, strojní mechanik, autolakýrník a strojírenské práce.  V zemědělství a lesnictví jsou podporovány obory opravář zemědělských strojů, lesní mechanizátor, zahradník, zemědělec – farmář, zahradnická výroba, zahradnické práce, opravářské práce.

Do realizace podpory technických oborů se zapojila také společnost NET4GAS, s.r.o., příspěvkem ze svého grantového programu ve výši 100 000 Kč.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …