Domů / Plzeňský rozhled / Chráněné bydlení nabízí klid a jistotu i sociální služby

Chráněné bydlení nabízí klid a jistotu i sociální služby

Město Plzeň nabídlo již druhý městský byt ve Škroupově ulici 9 pro potřeby chráněného bydlení klientům Centra pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch (CPTS Zbůch). To poskytuje komplexní sociální služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, a kterým nelze zajistit potřebnou pomoc a podporu v přirozeném sociálním prostředí. Celkové náklady na stavební úpravy činily přibližně 1,9 milionu korun.

Radní Světlana Budková s budoucími nájemci při prohlídce bytu

Hledali jsme pro klienty centra vhodné a cenově dostupné bydlení. Měsíční nájemné je stanoveno standardní ve výši 92 korun za metr čtvereční. Byt má dispozici 4+1 a výměru přes 146 metrů čtverečních. Po stavebních úpravách disponuje čtyřmi samostatnými neprůchozími pokoji, má vybavenou kuchyni s prostornou linkou, k dispozici jsou dvě koupelny a dvě WC, předsíň i balkon. Je velice hezky upraven nejen prostorově, ale také je dostatečně světlý,“ přiblížila Světlana Budková, radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení.

Město Plzeň s CPTS Zbůch dlouhodobě spolupracuje a pronajímá mu byty pro potřeby chráněného bydlení. V pronájmu má centrum již delší čas další dva byty, a to na Klatovské třídě a v Sedláčkově ulici.

Klienti se do bytu ve Škroupově ulici budou stěhovat v průběhu listopadu. V současnosti žijí v soukromých bytech, kde v posledním roce prudce zdražilo nájemné a energie, a tím se dostávají do ekonomických problémů,“ informovala ředitelka CPTS Zbůch Dagmar Terelmešová.

Rekonstrukce trvala od července do října letošního roku. Kompletně se během ní vyměnily podlahy, odstranily a nahodily nové omítky, vybudovaly nové koupelny, repasovaly dveře a okna, upravila se elektroinstalace, rozvody vody a plynu, a celý byt se nově vymaloval.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …