Poprvé pořádaná „Bavorsko-česká burza firem“, která se bude konat 13. září 2017 v Klatovech, se zaměřuje na odvětví strojírenství a elektrotechnika a staví tyto dvě významné branže společného hospodářského prostoru do popředí.
„Pokud se odstraní psychologické hranice, budou hranice mezi zeměmi druhořadé“ vyzdvihl bavorský státní ministr Helmut Brunner při otevření Evropského domu ve Freyungu letos v květnu. Odstranění překážek a podpora přeshraničního dialogu je společný cíl Evropského regionu Dunaj-Vltava a Niederbayern-Forum. Po Bavorsko-českém dni pro firmy vytvořily tyto dvě instituce burzou firem druhý formát pro posílení bavorsko-české hospodářské spolupráce a pro její neustálý rozvoj.
„Burzou firem bychom chtěli vytvořit příležitosti pro osobní kontakt a dialog mezi firmami, vysokými školami, hospodářskými komorami a dalšími institucemi, které budou základem pro budoucí kooperace a tím k vytvoření přidané hodnoty v našem společném hospodářském regionu“ vysvětluje Bertram Vogel, jednatel Niederbayern-Forum.
Spoluorganizátory jsou Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje, Jihočeská hospodářská komora, Průmyslová a obchodní komora Dolního Bavorska a Řemeslnická komora Dolní Bavorsko-Horní Falcko. Mnoho úspěšných kooperací mezi českými a německými podniky posílilo konkurenceschopnost na obou stranách hranice. Přeshraniční hospodářská spolupráce již v našem společném regionu dosáhla vysoké úrovně a tato akce ji zdůrazňuje.
„Z našeho Bavorsko-českého dnu pro firmy, který jsme pořádali v Bayerisch Eisenstein, vznikla řada konkrétních obchodních vztahů“, zdůrazňuje Jaroslava Pongratz důležitost osobního kontaktu. Jako manažerka kontaktních sítí Bavorsko – Čechy působí u Evropského regionu Dunaj-Vltava v Evropském domě ve Freyungu. Odsud podporuje dolnobavorské firmy, které chtějí spolupracovat s českými podniky a naopak.
V tomto duchu bude pořádána i Bavorsko-česká burza firem: bavorské a české firmy v krátkých prezentacích představí, jak úspěšně přeshraničně působí. Na základě svých zkušeností chtějí dodat odvahu a tipy firmám, které se zajímají o spolupráci a možným zakladatelům nových firem.
Na následném veletrhu v Kulturním domě Družba v Klatovech mohou firmy z oborů strojírenství, elektrotechnika a příbuzných oborů prezentovat své produkty a služby a získat nové kontakty. Účast na burze firem je včetně výstavní plochy (stůl pro prezentaci materiálů a plocha pro roll-up apod.) pro všechny výstavce a hosty zdarma.
Je nutné se předem přihlásit. Přihlášení a bližší informace obdržíte u paní Ing. Jaroslavy Pongratz (tel.: 0049 170 8118194, email: j.pongratz@euregio-bayern.de). Přihlášku jako výstavce je možné zaslat nejpozději do 06. září 2017.