Technika má zlaté dno, stejně tak stavebnice Merkur a Boffin

Tradiční soutěž Technika má zlaté dno, kdy žákovské týmy sestavují soutěžní výrobky ze stavebnic Merkur a Boffin, oživila   společenský sál SOU elektrotechnického v Plzni. Celkem 17 týmů představilo pak komisi povinný výrobek, kterým byla v letošním roce řezačka polystyrenu.

Žákovské týmy jsou vždy tvořeny dvěma žáky ze střední školy a dvěma ze základní školy. Každý tým má na zpracování 5 hodin, poté výrobek hodnotí komise. K dispozici jsou všem týmům odborní poradci a pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického Plzeň.

„Technika a technické vzdělávání jsou dlouhodobě prioritou Plzeňského kraje. A právě takové soutěže, jako je Technika má zlaté dno nebo ROBOVOZÍTKO či Řemeslo má zlaté, dno jsou pro žáky motivační. Mohou si otestovat nejen své znalosti v rovině teorie, ale také zjistí, jak umí uvést vše kompletně do praxe. A stavět z Merkuru nebo Boffinu, to je pro většinu z nás také vzpomínka na dětství. Kdo nemontoval vozítka a různé přístroje, ať už byly funkční nebo ne,“ říká radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Týmy žáků jsou rozděleny do tří kategorií, a to gymnázia, střední odborné školy a střední odborná učiliště. Na soutěž dohlížela hodnotící komise, která přidělila body podle předem stanovených kritérií.  V letošním 10. ročníku byli nejúspěšnějšími studenti z Gymnázia J. Š. Baara Domažlice – kategorie gymnázia,     Střední školy informatiky a finančních služeb Plzeň – kategorie střední odborné školy a   Střední průmyslové školy Tachov, Světce – kategorie střední odborná učiliště.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Plzeňská ZOO hlásí – medvědi jsou vzhůru, můžete je vidět!

Medvědi nezklamali a bezprostředně před MDŽ se probudili. V těchto dnech vyrážejí na první krátké …