Domů / Plzeňský rozhled / Adventní trh českého skla v Pavilonu skla

Adventní trh českého skla v Pavilonu skla

V sobotu a v neděli 27. a 28. listopadu se v Pavilonu skla v Klatovech sejde více než   deset firem a uměleckých řemeslníků se svou uměleckou produkcí. Najdete zde barevné hutně tvarované vázy, broušené a jinak zdobené nápojové sklo, ryté půllitry, drobné skleněné dekorace, vánoční ozdoby a samozřejmě nemohou chybět ani šperky.

Pavilon skla, foto: Karel Nováček

Skláři a brusiči z Annína zde nabídnou třeba broušené nápojové sklo, sklárna Liběnka z Hrádku u Sušice vázy i drobnější hutní produkci. Zdeněk Kunc z Radvance u Nového Boru přiveze hutní a broušené sklo. Šumavští brusiči Jiří Jirman z Kašperských Hor a Jaroslav Zedník z Vimperka představí samozřejmě broušené sklo. A chybět nemohou ani šperky Jany Wudy z Nezdic, Evy Hof-Krocové z Plzně či Natálie Vítovcové z Klatov. Samotné Klatovy bude reprezentovat i brusič a rytec Gabriel Hájek. A chybět nebudou ani české vánoční skleněné ozdoby.

A jako bonus si můžete prohlédnout stálou expozici Pavilonu skla a podívat se na nabídku PASKového obchůdku. Zde najdete například skleněné karafiáty nebo modré vázy inspirované lötzovskými secesními dekory.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …