Domů / Plzeňský rozhled / Albert rozdělil v kraji 300 tisíc korun vítězným dobročinným projektům

Albert rozdělil v kraji 300 tisíc korun vítězným dobročinným projektům

Dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu „Bertík pomáhá 2022“ ocenil Nadační fond Albert. O nejlepších šesti projektech z Plzeňského kraje rozhodli svými hlasy zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí 300 tisíc korun. V době pandemie koronaviru navíc přispěchal s cílenou finanční i materiální pomocí v podobě dezinfekcí, hraček nebo školních potřeb. Za poslední dva roky se tak podpora v kraji vyšplhala na více než půl milionu korun.

Tanečník Leoš z dětského domova v Kašperských Horách

Dvaadvacátý ročník oblíbeného charitativního programu proběhl na podzim a tradičně propojil místní komunity. „Těší nás, že i v náročné době lidé s nadšením rozhodovali o projektech z jejich blízkého okolí. Bertíci nabízí skvělou příležitost, jak se může veřejnost seznámit s činností i konkrétními příběhy organizací v regionu,“ řekla Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert. „Zákazníci obchodů Albert, kterým patří velké poděkování, podpořili v Plzeňském kraji projekty zaměřené vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně složitého prostředí či aktivity směřující ke smysluplnému trávení volného času, jako jsou letní tábory nebo kroužky,“ doplnila.

Slavnostní setkání u příležitosti ocenění vítězných organizací hostil Krajský úřad Plzeňského kraje. „Rozvoj dobrovolnictví, pomoc s financováním táborů pro děti z dětských domovů nebo podpora propojení kultur napříč světem, to jsou pro děti a mládež velmi cenné aktivity, které si díky podpoře nadačního fondu například domovy v Tachově či Kašperských Horách mohou dovolit. Poznání cizí kultury nebo proniknutí do tajů dobrovolnictví a pomoci ostatním, to je zásadní přínos pro život mladé generace,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc

V každém ze tří regionů v Plzeňském kraji se na podzim ucházely o přízeň zákazníků dva nejlepší projekty vybrané odborníky. Nadační fond Albert mezi ně na základě hlasování v pěti místních obchodech Albert rozdělil 300 tisíc korun.  Mezi šesticí podpořených organizací v Plzeňském kraji jsou dětské domovy z Kašperských Hor a Tachova, výchovný ústav z Hostouně, mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem, organizace Arteda a společnost Tady a teď.

Pomoc Nadačního fondu Albert ocenil Zděněk Kropáč, ředitel Dětského domova v Tachově: „Každý rok

Tady a teď – Volnočasový klub Placka

plánujeme letní tábory a řešíme limitované finanční možnosti. Úspěch v grantovém programu Bertík pomáhá nám usnadnil realizovat pobyt pro 12 dětí na letních táborech. Rád bych poděkoval za všechny, protože si léto určitě užijí.“ A s poděkováním za finanční podporu plzeňského volnočasového klubu pro děti z chudých rodin se přidal také Jakub Sachr, vedoucí služeb ve společnosti Tady a teď: „Mohou u nás smysluplně trávit volný čas a rozvíjet sociální dovednosti. Pro tento rok je nosným tématem celý svět a společenství lidí na všech pěti kontinentech. Děti se seznamují s kulturami, tradicemi, náboženstvími, jazyky a druhy přírody.“

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …