Domů / Plzeňský rozhled / Atmosféru Vánoc nám ani virus nevezme!

Atmosféru Vánoc nám ani virus nevezme!

Opatření proti šíření koronaviru omezila konání všech akcí a není jisté, zda centrální plzeňský obvod bude moci připravit tradiční akce, na které jsou jeho obyvatelé zvyklí. Nicméně atmosféru Vánoc si nikdo z nás vzít nenechá a v případě, že by restrikce povolily, je vedení obvodu připraveno předvánoční akce zrealizovat. 

„Předvánoční akce, na které jsme se samozřejmě spolu s našimi občany všichni těšili, jsou zatím v přípravě. Záměrně říkám zatím, neboť všichni vidíme a zažíváme na vlastní kůži, jaká situace vzhledem k pandemii onemocnění Covid – 19 momentálně v naší zemi je a jak se vyvíjí,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu a dodává, že o to důležitější bude udělat si krásnou předvánoční atmosféru ve svých domovech s rodinou.

Od loňského roku k tradičním akcím, jako je charitativní rozlévání vánoční gulášové polévky a Novoroční ohňostroj, přibyly dvě nové, a to rozsvěcování stromků za zpěvu vánočních koled v sídlištích na Borech a ve Skvrňanech, k nimž byla i netradičně připojena česká zabijačka, kde si lidé mohli nakoupit zabijačkové speciality. Zda bude možné nějaké ze setkání zorganizovat ukážou následující týdny.  Občané našeho obvodu si však mohou alespoň v něčem být jisti – o své stromky nepřijdou.

 „V okrajových částech obvodu, jako jsou Radobyčice, Valcha či Nová Hospoda se o rozsvícení stromků postarají místní organizace a obyvatelé Bor a Skvrňan budou mít stromky tam, kde byly minulý rok, tedy ve vnitroblocích Šimerova a K. Steinera,“ doplnil Petr Baloun, I.  MO Plzeň 3.

ilustrační foto

Nejistota s konáním vánočních akcí a trhů nepanuje jen na obvodě nebo v našem městě, ale řeší ji nejenom v dalších českých a moravských městech, ale také i za hranicemi.

„V některých městech, jako třeba v Praze nebo Jablonci, jsou třeba Vánoční trhy zrušeny, jinde jsou zase velmi silně omezeny. To samé platí i o řadě měst v Evropě. Opravdu se v této situaci, ve které ještě nikdo z nás nebyl, nedá nic předpovídat,“ připomíná Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

Otázkou také je, zda se Plzeňané dočkají Novoročního ohňostroje, který je primárně určen pro rodiny s dětmi včetně odpolední dětské diskotéky.

„Nikdo z nás nemůže predikovat dopředu, jaká protiepidemiologická opatření budou v danou chvíli platit. Nelze tedy s jistotou říci, zda akce, včetně Novoročního ohňostroje, na které jsme zvyklí, budeme moci vůbec uskutečnit,“ dodal Stanislav Šec, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Městský obvod Plzeň 3 se občanům za případné zrušení akcí omlouvá,  proto sledujte jeho webové a facebookové stránky.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Industriální stezka se proměnila ve stopovací hru

Industriální stezka po historických zajímavostech bývalého cukrovaru či tramvajové vozovny a současného areálu DEPO2015 se …