Domů / Plzeňský rozhled / Atraktivní trať s rychlými skoky a sjezdy očekává napínavé souboje

Atraktivní trať s rychlými skoky a sjezdy očekává napínavé souboje

Na legendární a oblíbené trati v Kramolíně u Nepomuku se o víkendu 24. a 25. září pojede tradiční Pohár národů v sajdkárkrosu. Sidecarcross a Quadcross of European Nations slibuje rekordní účast celkem 32 týmů z 18 zemí a v obou kategoriích se čeští fanoušci mohou těšit i na 2 domácí týmy v každé disciplíně.  

Na atraktivní trati s rychlými skoky a sjezdy se očekávají napínavé souboje v obou kategoriích. Do poháru národů v sajdkárkrosu je přihlášeno 15 týmů a hlavní pozornost se bude upínat na Nizozemce, kteří obhajují titul z francouzského Dardon Gueugnon z roku 2021. V quadech se na start postaví celkem 17 týmů a očekává se, že titul si budou chtít vzít zpět jezdci USA, kteří vybojovali hattrick v letech 2017-2019, ale kvůli pandemii se závodu v roce 2021 nezúčastnili a ten tak loni získali Irové.

„Když jsme se v roce 2019 stali promotéry mistrovství světa, přišla pandemie. O to jsme raději a je pro nás ctí, že jsme dokázali loni a letos postavit šampionát na takovou úroveň, že nám FIM Europe svěřila i organizaci této prestižní akce, jakou Pohár národů, vlastně týmové mistrovství Evropy, je,“ konstatuje Martin Beňa, promotér FIM WSC a dodává: „Diváci se mají tentokrát skutečně na co těšit. Dramatické souboje na trati, boj do posledních metrů, ale také světelná show při večerním představení týmů, party s bohatým programem, včetně ohňostroje. Připravili jsme doufám důstojné rozloučení s letošní sezónou a budeme rádi, když u toho budou čeští fanoušci s námi, a společně si to užijeme. Hlavním tahákem je zejména účast týmu USA ve čtyřkolkách.“  

Všechny týmy vyšlou do Sidecarcrossa  Quadcross  of Nations v každé kategorii do bojů na trať 3 posádky. Ty absolvují v sobotu kvalifikaci a v neděli vždy dva závody celkem ve třech jízdách tak, aby se mezi sebou utkaly všechny posádky. Na diváky tak čeká v neděli bohatý závodní program o 6 závodních jízdách (3 sajdkárkros + 3 quad).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …