Domů / Plzeňský rozhled / Bezpečnost na Borech zabezpečují posílené hlídky strážníků

Bezpečnost na Borech zabezpečují posílené hlídky strážníků

Nejpodstatnějším opatřením pro posílení pocitu bezpečí občanů je fyzická přítomnost strážníků nebo policistů v ulicích. Městská policie tento fakt vnímá za zásadní, a proto od března v Plzni na Borech posílila dohled dvěma hlídkami navíc, které zde dočasně vypomáhají. Ty pokryjí službu v denní době, kdy se na území obvodu pohybuje nejvíce lidí.

Kvůli tomu do přímého výkonu služby městská policie zařadila strážníky, kteří se v době pandemie nemohou zcela věnovat své náplni činnosti a omezila některé administrativní a metodické činnosti, které musely ustoupit ve prospěch přímého výkonu služby. Prioritou jsou samozřejmě v této době zejména kontroly dodržování stávajících opatření ve vytipovaných rizikových lokalitách. Na Borech je to například oblast Borských polí, přestupní uzly MHD, okolí obchodních center, Borský park aj. Mimoto je i na území Bor kladen důraz na kontroly dodržování veřejného pořádku, pravidel občanského soužití, preventivní působení proti nejčastějším vlivům vandalismu, opilství a dalším sférám problematik, které místní obyvatele trápí.

Snahou městské policie je v blízké budoucnosti navýšit personální stav borské služebny o strážníky, kteří zde budou sloužit trvale, a tím i s větší místní a osobní znalostí.

„Jsem rád, že naše dlouhodobé úsilí o posílení hlídek bude v co nejbližší době realizováno. Vždyť bezpečnost v obvodě byla, je a pořád bude jedna z našich priorit. S Městskou policií Plzeň jsme vždy měli výbornou spolupráci. Tímto bych chtěl poděkovat jejímu vedení, a to  jak současnému veliteli Petru Vlkovi, tak bývalému veliteli Marku Šilhanovi a také veliteli borské služebny Tomáši Petříkovi za vstřícnost a za navýšení stavu strážníků. Doufám, že budou v ulicích vidět, což naši občané určitě ocení,“ uvedl David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …