Domů / Plzeňský rozhled / Blíže ke knize, blíže k fantazii – ve Zbůchu!

Blíže ke knize, blíže k fantazii – ve Zbůchu!

U příležitosti Týdne knihoven pořádá spolek imPerfect, z.s. ve Zbůchu ve spolupráci s obcí  a místní knihovnou   v týdnu od 4. – 10. 10. 2021 první ročník Týdne knihoven. Ten se stane   každoroční tradiční akcí, jejímž cílem je podpořit čtení a povědomí o zajímavých knihách.  

Pro návštěvníky bude v průběhu celého týdne připraven bohatý program obsahující například autorská čtení a setkání s autory knih. Veronika Zemanová představí knihu Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu. S Janem Vavřičkou se návštěvníci ponoří do sci-fi povídek prostřednictvím jeho knihy Vostrá krása.

Obecní knihovna Zbůch

Jaký význam má tetování nejen ve vězení přiblíží kniha Tělo za katrem a její autorka Alena Lochmannová. Pro děti je připraveno scénické čtení knihy O pejskovi a kočičce v podání herců spolku Histrio z.s., nebo workshop Vyrob si svoji knižní záložku. Vášniví čtenáři si mohou udělat radost během sobotního odpoledne na akci “Vyměň knihu – knižní bazar”. Pro všechny děti je  přichystána soutěž o zajímavé dárky s názvem Nakresli obrázek ze své oblíbené knihy.

“Chceme, aby si každý našel něco, co ho bude zajímat, ať už je nebo není náruživý čtenář. Našim cílem není jen poukázat na krásu čtení, ale také na zajímavá témata kolem nás,” uvedla předsedkyně imPerfect, z.s. Martina Macáková.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Děti, vytáhněte své rodiče na Mikuláše do PLUTA!

Divadlo PLUTO ( Masarykova 75, Plzeň) – profesionální scéna malých forem komedie. Už tuto neděli se …