Domů / Plzeňský rozhled / Centrem KACPU dosud prošlo celkem 26 697 osob

Centrem KACPU dosud prošlo celkem 26 697 osob

Přesto, že už skončil nouzový stav, zůstává v provozu KACPU v Plzni. Fungování tohoto centra z hlediska součinnosti složek IZS a úřadů nutných k odbavení uprchlíků se nemění. Změna však nastává pouze legislativně s ohledem na schválení zákona Lex Ukrajina.

Provoz KACPU bude omezen vzhledem k počtu přicházejících uprchlíků od 11. července. Provozní doba bude výhradně pondělí, středa a pátek v čase 7-17 hod. Ostatní dny bude centrum uzavřeno, o uprchlíky přicházející v této době bude postaráno tak, jako tomu bylo dosud, tzn. bude jim zajištěno ubytování v plzeňském Pekle a budou odbaveni ihned následující provozní den centra. Dále upozorňuji na uzavření KACPU o blížících se svátcích 5. a 6. července. 

Za dobu provozu KACPU dosáhly náklady na jeho provoz zhruba 2,6 mil. Kč, které hradil Plzeňský kraj. Celkem prošlo centrem 26 697 osob, ubytováno přes KACPU 2 920 osob. Celkem má kraj ubytováno zhruba 6 000, volných míst přibližně 150 – 200 dle situace. Dle sdělení OAMPU opustilo Plzeňský kraj v červnu 200 ukrajinských uprchlíků, denní přírůstky v KACPU jsou zhruba 50-70 osob tzn. naplnění předpokladu toho, že uzavření pražského KACPU náš kraj zásadně neovlivní.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …