Domů / Plzeňský rozhled / Česko-německá poutní mše svatá bude i přes internet

Česko-německá poutní mše svatá bude i přes internet

Letní program v šumavském kostele sv. Mořice na Mouřenci do Annína, Mouřenecké léto 2020, dospěl ke svému závěru, chcete-li vrcholu. Tím už tradičně bývá česko-německá poutní mše svatá. Letos bude v neděli 20. září od 14 hodin. Mši bude sloužit mouřenecký farář P. Jenda Kulhánek. Na varhany bude hrát paní Miroslava Hosnedlová. 

A další důležitá informace! Epidemiologická situace se vyvíjí… epidemie koronaviru je tu stále. Stejně jako v květnu se bude  i tentokrát mše přenášet ŽIVE přes internet. A to pro ty, kteří se na Mouřenec z jakéhokoli důvodu nedostanou. Zejména pak pro  přátele v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku, kteří k nám kvůli koronaviru nebo kvůli svému vysokému věku a jiným překážkám nepřijedou. Mše bude k vidění na adrese: www.farnostsusice.cz/mourenec-live

„Chci vás také upozornit, že o den dříve, tedy v sobotu 19. září ve 14 hodin bude v nedalekých Vatěticích též poutní mše svatá k Panně Marii Bolestné,“ sdělil Lukáš Milota, předseda spolku Přátelé Mouřence.

Nadále také Mouřenec zve na pravidelné komentované prohlídky, a to každou sobotu v 11 hodin. Při prohlídkách i bohoslužbě se bude postupovat v souladu s platnými pravidly, která mají zamezit šíření koronaviru. Ctíme pravidlo 3R – používejte Roušky, desinfikujte Ruce a dodržujte Rozestupy.  

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …