Domů / Plzeňský rozhled / Chudák Ota Jirák: Skončil za mřížemi – na Borech!

Chudák Ota Jirák: Skončil za mřížemi – na Borech!

Nedávno oslavil 70. narozeniny a už sedí! Takhle jednoduše by se dalo popsat to, co potkalo hereckou i dabérskou legendu Otu Jiráka. Skončil v jednom z nejtěžších českých vězení, v Plzni na Borech. V mundúru mukla a nefalšované cele, kde v okolí sedí vrazi, násilníci, zloději a další kriminálníci! Vše naštěstí jen na jeden den a díky novému filmu Tomáše Magnuska Bastardi 4 – Reparát. I sám režisér, autor scénáře a představitel učitele Majera, skončil za mřížemi.  A tak se oba sešli za katrem.

Foto: Jaroslav Hauer

„Protože jsme museli podstoupit testy a respektovat přísná opatření kvůli covidové situaci, museli jsme štáb a počet herců omezit na minimum. Takže v mundúru skončil i náš výkonný producent Karen Murín nebo náš fotograf Jarda Hauer. Ale užili jsme si to, ale po pravdě- stačilo, déle bych tu být nechtěl,“ svěřil se Magnusek.

Foto: Jaroslav Hauer

„Je to zajímavá zkušenost, ještě nikdy jsem tu netočil, ale takhle mi to vyhovuje. Na jeden den a pryč odtud. Neumím si představit, že bych tu musel být delší dobu. Doufám, že se sem snad nikdy nedostanu jinak  než jako herec,“ smál se Ota Jirák, s kterým byla na place velká pohoda a legrace.

Jirák hraje starého mukla, který dává učiteli Majerovi před tím, než jde i po vraždě tří svých studentů na prezidentskou milost domů, cenné rady do života.

Foto: Jaroslav Hauer

„Bastardi 4 – Reparát budou úplně jiní  než předchozí tři díly. I když tam bude řada vypjatých situací a velmi dramatických, bude to více s nadhledem a humorem, někdy i dost ostrým,“ přiznal Tomáš Magnusek, který spolu se Zdeňkem Godlou hraje ústřední dvojici filmu, který skončí velmi překvapivě…

Na Borech se natáčely jedny z prvních scén filmu. Všichni si to náležitě užili. Nejenom ve vězeňské cele a na chodbách, ale i na vězeňském dvoře, kam jinak odsouzení chodí na „vycházky“. „Dostali jsme i výborný oběd, který věznice uvařila. Chovali se k nám skvěle a všem patří velké díky za tuto možnost a vstřícnost to vše zrealizovat. Moc si toho vážíme,“ dodal Magnusek.

Foto: Jaroslav Hauer

Film Bastardi 4 – Reparát, kde hlavní role kromě Jiráka, Magnuska a Godly, hrají Gabriela Gášpárová, Bára Mottlová, Jaroslava Obermaierová, Carmen Mayerová, Eva Čížkovská, Natálie Grossová, Jiří Krampol, Jan Přeučil, Igor Bareš nebo Karlos Vémola, přijde do kin koncem tohoto nebo začátkem příštího roku (s ohledem na současnou covidovou situaci).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V plzeňské zoo začíná léto v sobotu 19. června

S létem se do zoo vrací oblíbený víkendový a sváteční program! Na uvítání léta připravila Zoologická …